Zmarszczki są załamaniem struktury skóry i tkanki podskórnej, które są wynikiem fizjologicznych procesów starzenia się skóry oraz oddziaływania niekorzystnych czynników środowiskowych. Proces starzenia się skóry odbywa się już po 25 roku życia. W celu zapobiegania powstawania zmarszczek możemy stosować odpowiednie kosmetyki, dbać o odpowiednio zbilansowaną dietę oraz ograniczać ekspozycję skóry na słońce. W jaki sposób powstają zmarszczki? Czy kremy przeciwzmarszczkowe są skuteczne? W jaki sposób możemy usunąć zmarszczki? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jak-powstaja-zmarszczki-czy-mozna-je-usunac/ 

Zmarszczki – jak powstają? 

Zmarszczki pojawiają się w wyniku osłabienia struktury skóry. Razem z upływem lat skóra podlega stopniowej degradacji, co jest konsekwencją procesów takich jak: 

  • zanik hydrolipidowej warstwy ochronnej
  • nasilone odparowywanie wody ze skóry
  • spadek syntezy włókien kolagenowych i elastynowych
  • zmniejszenie wartości kwasu hialuronowego 
  • uszkodzenie włókien kolagenowych generowanych wolnymi rodnikami, które powstają poprzez wpływ zanieczyszczeń środowiskowych, ekspozycja na słońce, a także palenia papierosów
  • intensywna pracy mięśni mimicznych twarzy
  • oddziaływania grawitacje 

W efekcie współdziałania wszystkich czynników, pojawiają się zmarszczki poprzeczne na czole, kurze łapki, Lwia bruzda, bruzdy nosowo-wargowe lub bruzdy marionetki oraz zmarszczki na szyi i dekolcie. 

Czy kremy przeciwzmarszczkowe są skuteczne? 

W celu opóźnienia procesów starzenie się skóry oraz zredukowania pierwszych, płytkich zmarszczek warto jest sięgnąć po odpowiednie kosmetyki anti-age. 

Będą to różnego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, które odżywiają skórę, przywracają jej optymalną grubość i elastyczność oraz wspomagają ochrony przed wolnymi rodnikami. Najbardziej pożądanym związkiem kremów przeciwzmarszczkowych jest retinol, koenzym Q10, witamina C, kwas hialuronowy oraz peptydy. 

Usuwanie zmarszczek przez medycynę estetyczną 

Walka ze zmarszczkami może rozpocząć się również na etapie zabiegów medycyny estetycznej. Jednak po wykonaniu zabiegu należy pamiętać, że skóra posiadam Naturalne procesy starzenia, a po wykonanym zabiegu również mogą pojawić się zmarszczki. Dlatego Wskazane jest stosowanie diety bogatej w antyoksydanty i kwasy omega, a także odpowiednia pielęgnacja skóry. Ważne jest jej odpowiednie nawilżenie i dostarczenie najważniejszych składników. Oczywiście należy pamiętać o zminimalizowaniu ekspozycji skóry na słońce. Idealnymi kosmetykami do pielęgnacji będą formuły kremów przeciwzmarszczkowych, które bazują na pół enzymie Q10, skoncentrowanych wyciągach roślinnych, w kwasie hialuronowym lub olejkami lipidami, które będą doskonałą podstawą do codziennej pielęgnacji. 

Zobacz też: http://samznatury.pl/rozstepy-kiedy-sie-pojawiaja-i-jak-je-usunac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here