Wielu z nas boryka się z problemem braku czasu. Często brakuje nam godzin w ciągu doby, aby zrobić rzeczy, które sobie zaplanowaliśmy, przez co albo je wykonujemy niechlujnie, albo przekładamy na następny dzień. Jeśli dobrze rozplanujemy sobie czas, będziemy w stanie osiągnąć wszystkie zamierzone cele. W tym artykule przedstawimy sposoby na efektywne zarządzanie czasem.

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/nie-mam-czasu-5-sposobow-na-to-jak-lepiej-zarzadzac-czasem/

Dobrze zaplanowany dzień

Planowanie zadań warto wykonywać codziennie wieczorową porą. Gdy układamy plan dnia, korzystajmy z metody tzw. time boxów, dzięki którym wyznaczamy sobie przedziały czasowe na wykonanie danego zadania. Przykładowo od 12.00 do 13.00 mamy zaplanowane przyrządzanie posiłku, natomiast między 16.00 a 17.00 powinniśmy wykonać trening cardio. Warto zostawiać sobie między ustalonymi time boxami luźne luki czasowe, ponieważ nasze zadanie może się czasem przedłużyć lub potrzebujemy chwilę oddechu na wykonanie kolejnego punktu z listy. Nigdy nie zapominajmy o zaplanowaniu czasu dla siebie – wyznaczmy sobie godzinę dziennie na drobne przyjemności np. na czytanie książki czy obejrzenie odcinka ulubionego serialu.

Ograniczenie portali społecznościowych

Korzystanie z aplikacji społecznościowych jest prawdziwym pochłaniaczem czasu. Instagram, Tik Tok, Facebook czy YouTube potrafią zająć dużą część naszego dnia. Używamy ich prawie na każdym kroku, dlatego, aby zwiększyć nasz czas na wykonywanie zamierzonych celów, warto zdecydowanie ograniczyć korzystanie z tego typu aplikacji. W ciągu dnia zaplanujmy sobie czas przeznaczony na „społecznościówki” – pół godziny dziennie w zupełności nam wystarczy. 

Hierarchia zadań

Podczas planowania czasu, należy odpowiednio hierarchizować nasze zadania. Najważniejsze cele powinny być realizowane od razu. Nigdy nie zostawiajmy ich na ostatnią chwilę. Natomiast jeśli wiemy, że dane zadanie zajmie nam dużo czasu, a nie jest też priorytetowe, warto podzielić je na etapy i wyznaczyć sobie na jego realizację klika dni – np. po dwie godziny na dobę.

Zobacz także: http://samznatury.pl/ktory-stroj-kapielowy-wybrac-jednoczesciowy-czy-bikini/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here