Rozwój pracy zdalnej w ostatnim czasie przybrał na sile. Okazało się bowiem, że wiele czynności, które do tej pory były realizowane stacjonarnie, można wykonać na odległość, przy użyciu internetu. To samo tyczy się rozmaitych kursów zawodowych, które mają na celu podniesienie kompetencji pracowników lub kandydatów na pracowników.

Doskonałym na to przykładem są kursy księgowe, które coraz częściej przeprowadzane są właśnie online. Dlaczego? Ponieważ tak jest wygodniej. Uczestnicy nie muszą przyjeżdżać do szkoły, w której odbywają szkolenie. Mogą uczyć się we własnym domu, w środowisku, które doskonale znają i w którym czują się dobrze. Sytuacja ta często pozytywnie wpływa na ich podejście.

Czy ma jednak wpływ na przyswajanie wiedzy? Czy nie jest może tak, że kursy księgowości online są mniej wartościowe, ponieważ odbywają się zdalnie, bez kontaktu z prowadzącym? Tego typu wątpliwości są zrozumiałe. Nauka przebiega zupełnie inaczej, gdy zamiast w sali lekcyjnej znajdujemy się w domu przed komputerem. Nie oznacza to jednak, że okaże się one w jakiś sposób gorsza. Choć trzeba przyznać, że wiele zależy od tego, kto zajmuje się organizacją szkolenia.

Jak wybrać właściwe centrum edukacji?

W sieci często można spotkać się z historiami osób, które stały się ofiarami nieuczciwych firm obiecujących najwyższe standardy i dostęp do wiedzy „tajemnej”, pozwalającej znacząco zwiększyć własne kompetencje, co przełoży się na większą konkurencyjność na rynku pracy.

Niestety, rzeczywistość w takich przypadkach okazywała się znacznie mniej kolorowa. W najlepszym przypadku kursy były po prostu słabej jakości, w najgorszym w ogóle się nie odbywały. Chcąc więc uniknąć podobnych doświadczeń, warto wiedzieć, czym powinno wyróżniać się odpowiednie centrum edukacji.

W wyborze odpowiedniej firmy pomoże nam oczywiście internet, za pośrednictwem którego możemy zapoznać się z opiniami i komentarzami byłych kursantów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Jest to najlepszy sposób na to, aby przekonać się, czy dany podmiot rzeczywiście oferuje najwyższą jakość i czy prowadzone szkolenia pozwalają zdobyć nowe umiejętności.

Oczywiście spore znaczenie ma także oferta, czyli to, czego dotyczą poszczególne kursy księgowości. Warszawa jest miastem, w którym działa wiele firm zapewniających dostęp do kompleksowej oferty. Znajdują się w niej między innymi szkolenia związane z wycenami, klasyfikacją nieruchomości, umowami leasingowymi, aktywami niematerialnymi i wieloma innymi zagadnieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here