Każdy rodzic doskonale wie, że kiedy na dworze robi się chłodniej i deszczowo, a my spędzamy coraz więcej czasu w mieszkaniu, naszym dzieciom zaczyna się nudzić. Robią się wtedy markotne i mrukliwe, rozpiera je energia, której nie mają jak spożytkować. Często wtedy właśnie bałaganią szukając sobie zajęcia i wymyślając różne zabawy. Jako rodzice musimy stanąć na wysokości zadania i urozmaicić ten czas naszym dzieciom. Nie każdy rodzic wie jak bawić się ze swoim maluchem, jakie gry będą rozwijające dla dzieci w różnym wieku, w co warto zainwestować i jakie artykuły biurowe mieć w domu właśnie na wypadek chłodnych dni czy choroby, kiedy maluch musi pozostać w mieszkaniu i trzeba spożytkować jakoś jego energię.
Gry dla małych dzieci dostępne są w każdym sklepie z zabawkami, a ich koszt może być zarówno niewielki, jak i niestety dość spory. Jeśli nie jesteśmy pewni jakie gry dla małych dzieci powinniśmy kupić, aby spełniły oczekiwania zarówno nasze, jak i naszych milusińskich- powinniśmy zdać się na pomoc fachowej i wyspecjalizowanej obsługi. Personel sklepowy zawsze doradzi w takich kwestiach, podpowie w co warto zainwestować większe pieniądze, a co możemy zrobić tak na prawdę sami.
Warto oczywiście kupić gry, w które może grać cała rodzina. Wspólnie spędzony czas podczas gier, wśród krzyków i śmiechu jednoczy całą rodzinę i sprawia, ze stajemy się sobie jeszcze bardziej bliscy. Możemy podzielić się na dwie drużyny i rywalizować ze sobą oczywiście zachowując się jak najbardziej przyjaźnie. We wspólnych grach nie chodzi o to, aby za wszelką cenę pokazać dzieciom, że jesteśmy od nich lepsze, choć tak niewątpliwie będzie. Ważne, abyśmy pomagali naszym milusińskim stać się odpowiedzialnymi graczami, lojalnymi i kulturalnymi, którzy nawet kiedy przegrywają potrafią przyjąć przegraną w honorem.
Gry dla małych dzieci powinny być przede wszystkim kolorowe i składać się z dużych elementów, tak aby maluchy nie połknęły czy nie wchłonęły różnych drobnych elementów. Warto także zakupić gry wykonane z ekologicznych, naturalnych materiałów, które nie uczulają. To ważne, gdyż małe dzieci lubią lizać klocki, wkładać sobie do buzi różne elementy gry.
Barwne gry dla małych dzieci sprawią, że jeszcze chętniej nasze pociechy będą po nie sięgać. Klocki, z których można układać najróżniejsze budowle, tory po których będzie jeździł pociąg i inne fragmenty gier powinny przykuwać uwagę, dzięki czemu nasze dzieci będą umiały szybko rozróżniać kolory. Dobrze też jest zainwestować w gry, które mają elementy w wielu kształtach. To idealny sposób na to, aby nauczyć naszego synka lub córkę co to jest kwadrat, koło i trójkąt, a idąc dalej także kostka sześcienna i walec. Umysł dzieci jest bardzo chłonny i często mimochodem będą one w stanie nauczyć się różnych słów, zwrotów i nazw podczas niezobowiązującej zabawy.
Mądrzy rodzice właśnie podczas długich jesiennych dni nie włączają dzieciom kolejnych bajek w telewizorze, a szukają innych, ciekawych rozwiązań, dzięki którym dzieci mogą się rozwijać miło spędzając czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here