Kobiety mają to do siebie, że uwielbiają dbać o swój wygląd. Coraz częściej decydujemy się na różne zabiegi, nawet na te części ciała, o które jeszcze do niedawna nie zwracałyśmy uwagi. Do takich zalicza się niewątpliwie stopy, których stan wbrew pozorom, po wizycie u dobrego podologa okazują się niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Dziś jednak skupimy się na tej części naszej urody, którą pielęgnujemy każdego dnia – na naszych włosach. O prostych i perfekcyjnie wygładzonych włosach marzy większość polek. Szczególnie chętne do uzyskania takich efektów są wszystkie te panie, które natura obdarzyła lekko falowanymi lub kręconymi włosami. Jeszcze do niedawna jedyne znane nam metody to używanie prostownicy, która nie oszukujmy się, niszczy włosy. Co prawda dzisiaj na rynku znajdziemy wiele urządzeń wykonanych z takich materiałów, które nie tylko nie niszczą struktury włosa, ale także pomagają w jego regeneracji. Zatem jakie są metody prostowania włosów i co warto o nich wiedzieć?

Najlepsze metody prostowania włosów – dla każdego coś dobrego!

Rozróżnia się kilka zabiegów, które pozwolą uzyskać piękne, gładkie włosy. Ich listę rozpoczniemy od tych najmniej inwazyjnych i szkodliwych, a zamkniemy ją tymi najbardziej inwazyjnymi. Niestety jednoznacznie lista ta będzie otwarta zabiegami dającymi najsłabsze i najkrótsze efekty, a zamknięta zostanie zabiegami, które prostują włosy na trwałe. A więc zaczynamy!

Metoda 1 – stosowanie kosmetyków wygładzających

Jest to metoda najmniej inwazyjna dla włosów. Polega na nakładaniu specjalnych kosmetyków wygładzających włosy. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że jest to metoda, która zadziała co najwyżej na włosach delikatnie falowanych i to tylko w przypadku systematycznego, długotrwałego stosowania. Ważne jest także, by wówczas stosować całą serię kosmetyków, czyli od szamponu, przez odżywki i maseczki, aż po serum na końcówki. Jej skuteczność też jest znikoma, ponieważ w wielu przypadkach wystarczy delikatny deszczyk, by włosy znów wywijały się każdy w swoją stronę.

Metoda 2 – okrągła szczotka + suszarka

To metoda, w której stylizując włosy, sięgamy po specjalną, okrągłą szczotkę i suszarkę. W trakcie suszenia włosy przeczesujemy w taki sposób, aby wymusić na nich wygładzenie i wyprostowanie. Ważne, aby dobierać stosunkowo letni nawiew, co pozwoli uchronić włosy przed uszkodzeniem. Metoda ta także sprawdzi się raczej u osób z niezbyt lokowanymi włosami. Jej skuteczność również nie jest zbyt długotrwała.

Metoda 3 – prostownica

Stara i dobrze znana większości z nas metoda, która polega na prostowaniu włosów na gorąco. Zasady działania prostownicy nie trzeba nikomu opisywać. Warto jednak podkreślić, że przy tej metodzie konieczne jest zabezpieczenie włosów przed nadmierną temperaturą. W drogeriach znajdziemy mnóstwo takich preparatów. Skuteczność tej metody jest stosunkowo zadowalająca. Włosy wyprostowane z użyciem prostownicy mogą utrzymywać się spokojnie przez całą dobę. Metoda ta pomaga uzyskać proste włosy nawet u kobiet z naturalnymi lokami.

Metoda 4 – keratynowe prostowanie włosów

To stosunkowo nowa, aczkolwiek dobrze już znana większości kobietom metoda, która daje stosunkowo trwałe efekty. Dzięki temu zalicza się również do metod trwałego prostowania włosów. Niestety zabieg ten musi być wykonany w profesjonalnych salonie fryzjerskim, przez doświadczonego fryzjera. Jest to zabieg inwazyjny, jednak nie zmienia on struktury włosa, przez co po pewnym czasie (do kilku miesięcy) efekt zanika. Polecany jest każdemu, kto chce uzyskać proste włosy na dłużej i sprawdzi się na każdym rodzaju włosów. Jeśli jesteś w stanie błogosławionym, sprawdź, czy keratynowe prostowanie włosów w ciąży jest bezpieczne!

Metoda 5 – prostowanie japońskie

To nowa technika, która daje trwałe efekty. Wykorzystuje się w niej dwie substancje chemiczne, które wnikając w strukturę włosa, zmieniają ją na stałe. Ten zabieg również musisz wykonać w profesjonalnym salonie, należy jednak podkreślić, że jest on bardzo inwazyjnym zabiegiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here