Jeśli powiększanie ust zostanie wykonane w profesjonalnym gabinecie, a osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie zabiegu będzie dysponować odpowiednią wiedzą i narzędziami, można spodziewać jego fantastycznych rezultatów. Ponieważ jednak zabieg jest stosunkowo nowy, nadal można spotkać się z przynajmniej kilkoma mitami na jego temat.
Mit pierwszy – powiększone usta wyglądają nienaturalnie
Wiele osób obawia się powiększania ust nie dlatego, że zabieg może okazać się bolesny, a rekonwalescencja długa. Źródłem największych obaw jest jego efekt końcowy. Potencjalnym zainteresowanym trudno uwierzyć w to, że usta po zabiegu będą zachwycać naturalnym wyglądem. Na poparcie ich tezy zawsze można zresztą znaleźć przynajmniej kilka zdjęć.
Wspomniane zdjęcia nie są wcale spreparowane, a osoby zmagające się z nienaturalnie powiększonymi ustami, rzeczywiście istnieją. Warto jednak pamiętać, że poruszany tu problem nie jest wcale naturalną konsekwencją zabiegu. Mamy z nim do czynienia przede wszystkim wtedy, gdy zabieg nie jest wykonywany przez profesjonalistów. Jeśli więc wybór gabinetu nie będzie przypadkowy, nie trzeba obawiać się, że powiększone usta będą doprowadzać do rozpaczy.
Mit drugi – zabieg jest bolesny
Osoby decydujące się na powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego coraz częściej mają świadomość tego, że jest to bezpieczna metoda, która nie wiąże się z powikłaniami. Usta są jednak wrażliwe i wiele osób nie raz przekonało się o tym, jak bolesne może być nawet drobne naruszenie struktury warg. Czy zabieg może być więc bezbolesny?
Gdyby nie stosowano znieczulenia, rzeczywiście byłby to problem. Warto jednak pamiętać, że lekarze odpowiedzialni za zabieg powiększania ust nie dążą do tego, aby narażać swoje pacjentki na nieprzyjemności. Jeszcze przed użyciem strzykawki na usta trafia więc specjalna maść o znieczulającym działaniu. Ogranicza ona dolegliwości bólowe do minimum. Lekarz zawsze może skorzystać zresztą także ze znieczulenia nasiękowego.
Mit trzeci – wypełniacz znajdujący się w ustach zawsze będzie wyczuwalny
Wiele pacjentek obawia się również tego, że nie będą czuły się komfortowo po zabiegu nieustannie odczuwając obecność wypełniacza na ustach. Owszem, zaraz po zabiegu można odczuwać pewien dyskomfort, ustępuje on jednak już po kilku godzinach. Niemała jest w tym zasługa lekarza wykonującego masaż rozprowadzający równomiernie wypełniacz.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.