Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. To ono służy nam do regeneracji sił po ciężkim dniu i to w nim relaksujemy się kiedy mamy na to ochotę. Ale warto też pamiętać, że aby sen był komfortowy to na łóżku musi się znaleźć porządna kołdra i poduszka, bo to od nich głównie zależy wygoda w łóżku. Bardzo duże znaczenie ma odpowiedni rozmiar kołdry.

Dlaczego rozmiar kołdry tak się liczy?

Kołdry można kupić w różnych rozmiarach. Popularny jest rozmiar 140 x 200 dla dzieci, a 160 x 200 dla osób śpiących w pojedynkę. Z kolei dla małżeństw i par polecana jest kołdra w rozmiarze 200 x 220. Taka kołdra ma odpowiednią wielkość, bo zapewnia komfortowe spanie. Jej wielkość pozwala otulić się nią ze wszystkich stron, a to poprawia jakość wypoczynku.

Nawet jeśli ktoś ma mniejsze łóżko, to może kupić kołdrę w większym rozmiarze. Wtedy będzie się ona ładnie prezentować na łóżku i przykryje jej nieefektowne boki. Kołdra 200 x 220 każdego zadowoli, nie ma się więc co dziwić, że jest to najczęściej wybierany rozmiar kołdry w sklepach z pościelą sypialnianą.

Kołdra na prezent

Kołdry nie kupuje się za często, bo zwykle jedna kołdra wystarcza na długie lata. Pod warunkiem oczywiście, że kupi się porządną kołdrę, uszytą z dobrej jakości materiału. Można jednak taką kołdrę podarować w prezencie, sprawdzi się jako prezent na nowy dom czy na prezent ślubny. Z pewnością każdy doceni taki podarunek, bo jest on wyszukany a jednocześnie praktyczny.

Kołdra 200 x 220 na pewno będzie w takim wypadku najlepszym wyborem. Można ją kupić w sklepie stacjonarnym lub internetowym, dobrze jeśli zostanie ona przy tym zapakowana w ozdobne opakowanie, by nadawała się na prezent. Bardzo wiele osób kupuje w prezencie kołdrę, dlatego też wiele sklepów ma dodatkową opcję darmowego pakowania prezentowego wybranej kołdry.

Kołdra na cały rok

Ciekawym rozwiązaniem są kołdry, które można użytkować przez cały rok. Składają się one z dwóch warstw, zimową porą używa się ich w całości, zaś letnią rozkłada się je na dwie kołdry i używa tylko pojedynczej warstwy.

W ten sposób zimą ma się bardzo ciepłą kołdrę, zaś latem można odpocząć od upałów i cieszyć się lekką i przyjemną w dotyku kołdrą. Kołdry lato zima cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Kołdry 200 x 220 dostępne są w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here