Kliniki chirurgii plastycznej są bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Zabiegi z tej dziedziny są coraz bardziej popularne i otoczone mniejszym tabu niż jeszcze kilka lat temu. Czasy, w których obecnie żyjemy, sprzyjają wielu możliwościom. Jednym z nich jest łatwa dostępność do chirurgów plastycznych. Kobiety bardzo chętnie decydują się na powiększenie piersi. Nic dziwnego skoro od zarania dziejów to właśnie biust jest symbolem i atrybutem kobiecości. Gdzie zatem zdecydować się na powiększanie piersi w Warszawie?

Powiększanie piersi w Warszawie stało się bardzo popularne w ciągu kilku ostatnich lat. Coraz chętniej kobiety w różnym wieku decydują się na poprawienie wyglądu swojego biustu. Należy jednak pamiętać, że jest to poważna operacja chirurgiczna, dlatego należy wybrać doświadczonego specjalistę i klinikę, która będzie wyposażona w wysokiej jakości sprzęt i wykwalifikowany personel medyczny.

Wskazania do operacji powiększenia piersi – dla kogo jest ten zabieg?

Istnieje kilka wskazań, które są kluczowe do tego, by wykonać powiększanie piersi w Warszawie. Oto kilka kluczowych wskazań:

  • z powodów zdrowotnych;
  • po zabiegach onkologicznych w celu rekonstrukcji piersi;
  • z powodu wad anatomicznych klatki piersiowej;
  • z powodów estetycznych – np. jędrność czy wielkość.

Wiele czynników składa się na to, jak dany biust się prezentuje. Naprzemienne przybieranie na wadze, karmienie piersią czy urazy – wszystkie te czynniki mogą wpłynąć negatywnie na wygląd piersi. Decydując się na tak poważny zabieg chirurgiczny, trzeba być zdeterminowanym i pewnym tego, że chce się go wykonać. Każde ciało jest inne, ze względu np. na anatomię czy bliznowacenie – dlatego o możliwym efekcie chirurg powinien szczegółowo poinformować swoją pacjentkę jeszcze przed wykonaniem operacji, by uniknąć rozczarowania i braku spełnienia nierealnych rezultatów. O tym, czy dany zabieg operacyjny będzie wykonany, decyduje chirurg plastyczny oraz anestezjolog, który finalnie kwalifikuje do zabiegu na podstawie wyników badań.

Powiększanie piersi w Warszawie – jakich efektów można się spodziewać?

Każdy zabieg operacyjny niesie ryzyko powikłań lub niezadowolenia z finalnego efektu – dlatego tak bardzo istotne jest, by wybrać tylko doświadczonego lekarza, jakim jest dr Konrad Kochan specjalizujący się w operacjach powiększania piersi w Warszawie. Pacjentki mają różne oczekiwania, jedne chcą uzyskać jędrność swoich piersi, inne nie są zadowolone z rozmiaru, ale bywają również takie, które chcą poprawić asymetrię biustu. W każdym z tych przypadków niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zdecyduje o kwalifikacji do operacji.

Ważne jest również odpowiednie dobranie rozmiaru implantów oraz ich rodzaju: anatomiczne lub okrągłe. Odpowiedni rozmiar pozwoli pacjentce odzyskać utraconą pewność siebie i polepszyć jej codzienne funkcjonowanie. Efekt finalny jest uzależniony od anatomicznych predyspozycji pacjentki i wyboru implantów. Rezultat jest widoczny od razu po operacji, natomiast przez kilka dni po zabiegu występuje obrzęk i bolesność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here