Nie ma wątpliwości, że dobra bateria kuchenna stanowi jeden z priorytetowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Okazuje się jednak, że jej wybór wcale nie jest taki łatwy, a pod uwagę należy brać co najmniej kilka istotnych elementów. Bateria kuchenna powinna być przede wszystkim praktyczna, komfortowa w użytkowaniu, ale również estetyczna. To ten element kuchni, który może być wręcz dekoracyjny. Sprawdź, co brać pod uwagę przy wyborze baterii kuchennych. 

Praktyczne aspekty baterii kuchennych

Czy wiesz, że remonty kuchni przeprowadzane są tylko raz na kilkanaście lat? Wszystko dlatego, że wszelkie zmiany aranżacji wiążą się z dużą inwestycją finansową oraz czasochłonnymi pracami. Właśnie dlatego baterie kuchenne powinny być wybierane ze szczególną ostrożnością, aby mogły służyć z powodzeniem przez wiele lat. 

Bateria kuchenna musi być wykonana z najlepszej jakości materiału, a wszystkie komponenty muszą być atestowane. Tego rodzaju asortyment musi być odporny na rdzę i innego rodzaju korozje. Pamiętajmy, że jest to element kuchni, który jest najbardziej eksploatowany. 

Dodatkowe funkcje baterii kuchennych

Warto wybierać baterie kuchenne, które pozwalają oszczędzać wodę. To sprzęty, które posiadają specjalne nakładki do napowietrzania wody albo z regulacją jej ciśnienia. To istotne nie tylko przy uwzględnieniu chęci generowania oszczędności z tytułu zużycia wody. Dzisiaj liczą się również aspekty ekologiczne i ochrony całego środowiska. 

Dodatkową funkcją dobrej baterii kuchennej jest również regulowana, a nawet wyciągana wylewka. Dzięki temu korzystanie ze zlewu jest naprawdę komfortowe. 

Świetnie sprawdza się również bateria, w której można ustawiać rodzaj strumienia, a ten rozproszony typu zraszacz idealnie przyda się do mycia warzyw czy owoców. 

Bateria kuchenna a styl aranżacji kuchni

Kolejny czynnik, jaki warto brać pod uwagę przy wyborze baterii kuchennej, to jej design. Okazuje się, że producenci oferują dzisiaj szeroki wybór tego elementu wyposażenia kuchennego wnętrza i to nie tylko patrząc na kolorystykę baterii. Baterie kuchenne mogą różnić się też kształtem czy charakterem wylewki. Jedne są idealne do kuchni nowoczesnych, inne sprawdzają się w kuchniach w stylu retro. 

Jakie baterie kuchenne są dzisiaj modne? Co ciekawe, na tego rodzaju akcesorium również panuje sezonowa moda. Największą popularnością cieszą się baterie klasyczne w kolorze srebrnym, natomiast widać wyraźny wzrost zainteresowania bateriami czarnymi, białymi lub złotymi. 

Aby bateria kuchenna dobrze komponowała się z pozostałym wyposażeniem kuchni, najlepiej dobierać ją do zlewu. Co istotne, nie każda bateria będzie się sprawdzać do danego typu zlewu. Okazuje się, że zbyt wysoko umieszczona wylewka może powodować zbytnie pryskanie wody na szafki kuchenne, za ta za niska będzie niekorzystnie wpływać na komfort korzystania ze strefy mycia. Dlatego tak ważne jest, aby bateria kuchenna została wybrana wedle własnych preferencji i potrzeb, a jej aspekty estetyczne nie powinny być priorytetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here