Kiedy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży, w jednej chwili zmienia się cały nasz świat. Najczęściej rodziców od razu ogarnia radość, a także szał zakupów i urządzenia przytulnego pokoiku dla pociechy. Obecnie niemalże w każdej dziedzinie życia króluje ekologiczny styl, a tym samym rzeczy są z drewna lub innych materiałów pochodzących z recyklingu. Kosmetyki koniecznie z ekologicznych upraw, nietestowane na zwierzętach i promowane przez celebrytów. Niekiedy zapominamy w tym wszystkim, że każda sławna osoba, za polecany produkt otrzymuje określone profity i nie oznacza to wcale, że sama dla siebie wybrałaby dokładnie daną rzecz. Dlatego należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a dopiero później popularnością konkretnego towaru czy marki.
Wybierając łóżeczko należy zwrócić uwagę, aby szczebelki były od siebie bezpieczne oddalone, co zminimalizuje szanse ucieczki dziecka, a także zaklinowania jakiejś części ciała. Wózek powinniśmy natomiast dopasować do terenu w jakim mieszkamy-inne koła sprawdzą się w mieście, a zupełnie inne w górskim, trudnym terenie. Jeśli planujemy dużo latać samolotem to ciężka spacerówka będzie nam to skutecznie utrudniała, aż w konsekwencji zdecydujemy się na kolejny zakup i wydane pieniądze.
Kolejnym trudnym wyborem są zabawki dla niemowląt. Przede wszystkim malutkie dziecko, które dopiero się urodziło, niewiele widzi. Rozróżnia tylko obłe kształty w kolorach bieli i czerni. Z czasem zaczyna dostrzegać żółć i czerwień. Dlatego musimy kupować zabawki stonowane, a nie przesadzone kolorystycznie, które podobają się nam, a zupełnie nie zachwycą małego człowieka.
Doskonałym pomysłem może być książeczka kontrastowa, z miękkimi stronami, które dodatkowo podczas np. naciskania czy zgniatania będą wydawały dźwięki. Czerń, biel, efekty dźwiękowe i zmysłowe poprzez zastosowanie różnych faktur, to idealne połączenie dla najmłodszych.
Warto rozejrzeć się również za geometrycznymi bryłami, które dziecko może swobodnie złapać w rączkę i zapewne włożyć do buzi. Tego typu gadżety wykonane są najczęściej z gumy bądź drewna. Oczywiście wszystko posiada odpowiednie atesty, aby mieć pewność, że nic nie zagraża małemu człowiekowi.
Z biegiem czasu kiedy dziecko troszkę podrośnie mamy coraz większy wybór w sklepach. Nie należy jednak przesadzać, gdyż zbyt wiele bodźców może wywołać jedynie odwrotny efekt od zamierzonego. Dziecko będzie smutne i rozdrażnione, zacznie wpadać w histerie, a my nie będziemy w stanie nic z tym zrobić, do momentu aż niemowlę się nie wyciszy po przebodźcowaniu.
Doskonałym pomysłem będą również książeczki z twardymi stronami i dużymi grafikami. Najlepiej, aby odpowiadały one rzeczywistemu wyglądowi zwierzątek czy roślin. Dzięki temu dziecko lepiej przyswoi nową wiedzę, a także odnajdzie się w późniejszej rzeczywistości.
Obecnie coraz modniejsze są również produkty hand made. To wspaniałe rozwiązanie dla wspierania lokalnego świata biznesu, a także zabezpieczenie się przed kupowaniem towarów z Chin czy Bangladeszu gdzie dzieci za dolara miesięcznie składają lalki czy autka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSiedzenia dla dzieci
Następny artykułPokój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here