Każde dziecko przynajmniej raz w życiu powinno wziąć udział w koloniach lub obozie młodzieżowym. Taki samodzielny wyjazd bez rodziców kształtuje charakter dziecka, ucząc je radzenia sobie w nowych warunkach oraz rozwijając jego umiejętności społeczne. Samodzielność oraz umiejętność integrowania się z innymi ludźmi niezwykle przydają się w dorosłym życiu, dlatego warto namówić swoje dziecko na udział w takim wyjeździe. Obozy młodzieżowe są jednak przede wszystkim doskonałą okazją do spędzenia wyjątkowych i niezapomnianych wakacji. Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w organizowaniu kolonii dla dzieci oraz obozów letnich dla młodzieży. Jedną z firm, które zdecydowanie warto polecić, jest Kogis.pl. Firma ta świadczy usługi z zakresu turystyki dziecięcej już od wielu lat. W Kogis.pl pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która dba o bezpieczeństwo oraz odpowiednią atmosferę podczas obozów młodzieżowych. Jakie wyjazdy zaplanowała firma Kogis.pl na rok 2023? Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w tym artykule.

Różnice między koloniami dla dzieci a obozami młodzieżowymi

Wiele osób nie zauważa różnicy między obozami młodzieżowymi a koloniami dla dzieci. W gruncie rzeczy oba typy wakacyjnych wyjazdów są do siebie dość podobne. Różnią się one jednak w kilku kwestiach. Przede wszystkim kolonie letnie przeznaczone są dla młodszych dzieci, zazwyczaj w wieku 6-11 lat. Podczas kolonii letnich, opiekunowie kładą duży nacisk na niczym nieskrępowany wypoczynek oraz zabawę. Dzieci podczas kolonii mają czuć się swobodnie, bawić się i integrować z innymi dziećmi.

Obozy młodzieżowe są natomiast wyjazdami nieco bardziej zorganizowanymi. Zazwyczaj towarzyszy im konkretna tematyka, co oznacza, że większość aktywności na obozach młodzieżowych skupia się wokół określonych zagadnień. Obozy młodzieżowe zrzeszają grupę osób w podobnym wieku, o bardzo podobnych zainteresowaniach. Jest to świetny sposób na poznanie nowych osób oraz spędzenie niezapominanych wakacji.

Oferta wyjazdów na rok 2023 przygotowana przez Kogis.pl

Firma Kogis.pl każdego roku stara się zapewnić swoim klientom wysoką jakość usług, dbając o ich zróżnicowanie. Na stronie internetowej firmy Kogis można zapoznać się z bogatą ofertą wyjazdów wakacyjnych. Większość z nich to obozy tematyczne dla młodzieży w wieku 12-18 lat.

Wśród tematycznych wyjazdów można wyróżnić obóz survivalowy w Czaplinku, który stanowi nie lada atrakcję dla wszystkich fanów mocnych wrażeń. Organizatorzy wyjazdu przewidują wiele survivalowych aktywności, takich jak budowa własnego szałasu i nocowanie w nim oraz gra w paintball czy traperskie wyprawy do lasu.

Dla osób z artystyczną duszą bardzo ciekawą propozycją wydaje się obóz aktorsko-musicalowy nad morzem w Łazach. Jest to obóz przeznaczony dla młodzieży w wieku 11-17 lat. Na obozie codziennie będą odbywać się zajęcia aktorskie, których poziom dostosowywany jest do stopnia zaawansowania uczestników. Oznacza to, że w zajęciach mogą brać udział dzieci, które wcześniej nie miały okazji występować w przedstawieniach szkolnych i chcą spróbować swoich sił w odgrywaniu ról.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here