Nie od dziś wiadomo, że każdy z nas lubi sobie czasem gdzieś przysiąść. Czy to na ławce w parku, czy to w poczekalni u dentysty lub lekarza, czy to na lotnisku czy też na peronie. W końcu gdybyśmy mieli cały czas jedynie stać, to prędzej czy później moglibyśmy powiedzieć stanowcze nie. kiedy przychodzą do nas goście też nie wypadałoby nam gościć ich zmuszając ich do tego, by stali, ponieważ nie mamy nic, gdzie mogliby usiąść. To byłoby nieco dziwne, prawda? Jak byśmy pili kawę czy jedli ciastko, gdybyśmy nie mogli do tego usiąść. Oczywiście możemy zrobić to na stojąco, ale wygodniej byłoby to uczynić na siedząco. Jednak nie tylko dla ludzi dorosłych przeznaczone są krzesła, bo przecież najmłodsi z nas także chcieliby sobie na czymś posiedzieć. Chociaż małym dzieciom nie robi różnicy czy usiądą na krześle czy na dywanie czy na podłodze, to jednak warto zasugerować im, by usiadły na krześle. Dlatego też, kiedy sami posiadamy dzieci, warto zainwestować w stolik i krzesełka dla dzieci, dzięki czemu nasze dzieciaki będą miały w domu coś dla siebie. W końcu dzieciakom niewygodnie byłoby siedzieć na dużym krześle przy dużym stole, prawda? Stolik przeznaczony dla dzieci jest znacznie mniejszy, a ponadto możemy zakupić go w różnych kolorach, a krzesła do niego nie muszą być w tym samym kolorze. Przecież każde krzesełko możemy kupić w innym kolorze! Dzięki temu dziecko będzie miało trochę urozmaicenia. Dobrym pomysłem będzie, gdy jakoś wykorzystamy do zabawy stolik – na przykład – na czwarte urodziny naszego dziecka możemy zaprosić jego rówieśników z sąsiedztwa, z którymi się bawi i zrobić mu małe przyjęcie. Dziecko na pewno będzie zadowolone, a przy okazji mając taki stolik z krzesełkami, nie będziemy musieli się martwić, gdzie powinniśmy usadowić wszystkie dzieciaki.
Przy stoliku dopasowanym do wzrostu dziecka, dziecko ma duże pole do popisu. Może siąść przy stole, by poukładać puzzle. Czynność ta bardzo rozwija mózg dziecka. Warto oczywiście mieć na uwadze, by puzzle był dopasowane do wieku dziecka. W końcu nie kupimy czterolatkowi układanki, która składa się z dziesięciu tysięcy identycznie wyglądających elementów przedstawiający jakiś straszny obrazek, prawda? Na początek nadadzą się duże puzzle składające się z kilku elementów, na przykład z dziewięciu. Potem oczywiście możemy podnosić poprzeczkę. Inną czynnością, którą dziecko może robić przy takim stoliku jest – na przykład – rysowanie. Wiadomo, że dzieci uwielbiają rysować. Chyba lepiej jak robią to na kartce siedząc przy ulubionym stoliku niż na naszej ścianie, prawda?
Z całą pewnością nasza pociecha będzie zadowolona ze stolika, jaki mu kupimy. Będzie miało poczucie, że oprócz zabawek, ma coś swojego. Możemy uczyć dziecko odpowiedzialności sugerując mu na przykład, by dbało o czystość stolika i krzesełek, wycierając kurze w dniu, w którym mama sprząta dom. Takie rozwiązanie z całą pewnością pokaże dziecku, że kiedy posiada się swoje rzeczy, trzeba odpowiedni często i z odpowiednią uwagę o nie dbać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here