Łyżwy dla dzieci to ostatnio bardzo popularny pomysł na prezent, szczególnie pod choinkę. W bezśnieżne zimy dzieci nie mają do dyspozycji wielu aktywności na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego łyżwy mogą stanowić uniwersalny i jednocześnie bardzo praktyczny prezent. No ale jak wybrać odpowiedni model?

Rekreacyjne, sportowe czy do jazdy figurowej?

Kupując łyżwy trzeba się przede wszystkim zdecydować, czy wybieramy model rekreacyjny, sportowy czy też do jazdy figurowej? Jeżeli Twoje dziecko będzie stawiało dopiero pierwsze kroki na łyżwach, z pewnością najlepiej sprawdzi się wersja rekreacyjna. To łyżwy dla dzieci o uniwersalnym charakterze, które pasują niemal do każdej jazdy. Jeżeli jednak Twoja pociecha ma już pewne doświadczenie łyżwiarskie, warto pomyśleć o nieco bardziej specjalistycznych łyżwach, dostosowanych do konkretnego stylu jazdy. Dziewczynki z reguły skłaniają się raczej ku jeździe figurowej. Chłopcy natomiast myślą o grze w hokeja. Na pewno z łatwością odróżnimy jeden model od drugiego. Łyżwy do jazdy figurowej są eleganckie, najczęściej wykonane ze skóry. Łyżwy do hokeja mają natomiast ten charakterystyczny, sportowy look.

Łyżwy dla dzieci – plastikowe czy skórzane?

Istotny jest również wybór materiału, z którego zostały stworzone łyżwy. Najczęściej występują one w dwóch wariantach – plastikowym oraz skórzanym. Oczywiście polecamy przede wszystkim modele skórzane. Podobnie jak skórzane buty, łyżwy lepiej dopasowują się do stopy i nie powodują bolesnych otarć. Noga też nie poci się w łyżwach skórzanych, ponieważ mają one właściwości oddychające. Przy okazji warto zauważyć, że w wypożyczalniach spotkamy najczęściej łyżwy plastikowe. Powodem tego stanu rzeczy jest jednak to, że takie łyżwy są po prostu łatwiejsze do utrzymania w czystości, kiedy użytkuje je więcej osób.

Łyżwy dla dzieci – pamiętaj o odpowiednim rozmiarze

Kupując łyżwy dla dzieci, takie jak np. https://be-active.pl/pol_m_skating_lyzwy_dla-dzieci-287.html, należy też zwrócić uwagę na ich rozmiar. Nie zakłada się do nich grubych skarpet, tak jak do butów narciarskich. Można zatem spokojnie postawić na taki sam rozmiar, jak rozmiar stopy naszego dziecka. Należy się też upewnić, że cholewka odpowiednio obejmuje dziecięcą kostkę – a zatem optymalnie ją usztywnia, ale nie uciska zbyt mocno.

Czy warto kupić dodatkowe akcesoria?

Dokonując zakupu łyżew, warto też zastanowić się nad ewentualnymi, dodatkowymi akcesoriami. Przy czysto rekreacyjnej i asekuracyjnej jeździe, raczej nie jest to potrzebne. Jeżeli jednak Twój maluch zaczyna na przykład intensywnie ćwiczyć grę w hokeja, warto zainwestować przynajmniej w kask i ochraniacze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here