Kredyty na zakup nieruchomości najczęściej udzielane są w formie kredytów hipotecznych. Są one powszechnie dostępne we wszystkich największych bankach. Można je podzielić na dwa podstawowe typy: standardowe oraz preferencyjne. Pierwszy wariant jest jak sama nazwa wskazuje najczęściej spotykany.

Kredyt hipoteczny można w tym przypadku otrzymać na podstawie wysokiej zdolności kredytowej. Banki właśnie w oparciu o nią decydują, czy wnioskodawca będzie w stanie w przyszłości wywiązywać się należycie z umowy kredytowej poprzez systematyczne spłacanie kolejnych rat. W przypadku kredytu standardowego kredytobiorca nie musi spełniać żadnych specjalnych kryteriów. Kredyty hipoteczne Wrocław przyznawane na preferencyjnych warunkach dedykowane są specjalnym grupom odbiorców. Mają też na celu promowanie nowoczesnych technologii. Ten typ kredytów bardzo często powiązanych jest z rządowymi programami socjalnymi.

Przykładem jest tutaj program „Mieszkanie dla Młodych” funkcjonujący do roku 2018. Kredyt mieszkaniowy na specjalnych warunkach możliwy jest do otrzymania również w sytuacji, gdy decydujemy się na zakup budynku energooszczędnego. Oferta tego rodzaju nie jest jednak dostępna w każdym banku. Tylko nieliczne z nich zdecydowały się wprowadzić ten produkt finansowy do swojej oferty. Aby otrzymać taki kredyt, zakupiony budynek obowiązkowo musi spełniać wymagane normy zużycia energii. Kredyty preferencyjne mają więc za zadanie promowanie nowoczesnych technologii przyjaznych środowisku naturalnemu. Doradca kredytowy Wrocław będzie w stanie przybliżyć nam bliżej kwestię ubiegania się o kredyt na preferencyjnych warunkach. Przedstawi jego wady oraz zalety.

Kredyty hipoteczne w Polsce można zaciągać tylko w określonych celach. Zostaną one udzielone na zakup mieszkania lub domu, budowę domu, refinansowanie wydatków związanych z remontami lub adaptacjami stojących już budynków. Kredyty te rzadko kiedy wypłacane są od razu w całej sumie. Najczęściej następuje to w transzach, ponieważ w ten sposób kredytodawca ma pewność, że udzielone środki są wykorzystywane zgodnie z celem przeznaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here