Jak wybrać nocne szafki do sypialni?

0
1314

Sypialnia musi być nie tylko elegancka, ale również funkcjonalne. Jest to pokój, w którym chcemy odpocząć po trudach dnia i zregenerować siły. Nocna szafka to zaraz po łóżku najważniejszy mebel sypialni. Na co zwrócić uwagę poszukując szafek nocnych do sypialni?

Mała sypialnia – jak ją zagospodarować?

W sypialni bardzo często zmagamy się z problemem za małego metrażu. Noce szafki są jednak niezbędne, by postawić budzik, szklankę wody, czy chociażby odłożyć czytaną wieczorem książkę. Warto pamiętać o miejscu na lampkę nocną, którą nie zawsze sprawdza się nad łóżkiem.

Do małej sypialni najkorzystniej będzie wybierać niewielkie, delikatne szafki nocne. Warto zwrócić uwagę na szafki z szufladami oraz półką. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Pochować niezbędne drobiazgi, by nie leżały na blacie i nie wprowadzały zbędnego chaosu. W małych pomieszczeniach bałagan powstaje znacznie szybciej i warto zwrócić uwagę, by jak najwięcej rzeczy miało swoje stałe miejsce.

Bardzo ciekawym pomysłem są nocne szafki, które możemy powiesić na ścianie. Takie rozwiązanie pomaga uzyskać kilka dodatkowych centymetrów, które w małej sypialni mogą mieć kolosalne znaczenie.

Najwygodniejsze nocne szafki mają około 15 cm więcej, niż wysokość materaca. Taka różnica pozwala bez problemu sięgnąć do szafki, gdy już leżymy w łóżku.

Styl ma znaczenie

Urządzając sypialnie bardzo często nie zastanawiamy się nad wyborem nocnych szafek. I to jest duży błąd. Dopiero z czasem zauważamy, jak bardzo potrzebny jest ten mebel. Kupując nocne szafki oddzielnie trzeba zwrócić uwagę, by aranżacja sypialni była spójna, gdyż dopiero wtedy uzyskamy eleganckie i ciekawe wnętrze.

Nowoczesna sypialnia bardzo elegancko będzie wyglądała z szafkami lakierowanymi na wysoki połysk. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w sypialni glamour. Oczywiście tu idealny będzie czarny kolor ze srebrnymi dodatkami, które dadzą styl i pazur. Klasyczna sypialnia w drewnie to również drewniane szafki nocne. W sypialni w stylu skandynawskim również będą świetnie wyglądały nocne szafki drewniane, ale bielone. W sypialni industrialnej, surowej sprawdzą się nocne szafki metalowe, które będą sprawiały wrażenie wiekowych.

Nocne szafki są niezbędne w każdej wygodnej i funkcjonalnej sypialni. Układanie niezbędnych drobiazgów na ziemi pod łóżkiem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup szafek w komplecie z łóżkiem, gdy jednak dobieramy nocne szafki samodzielnie musimy zwrócić uwagę na stylistykę i rozmiary szafki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here