Fala uderzeniowa jest również wykorzystywana, w przypadku cellulitu. Nie tylko podczas zabiegów rehabilitacyjnych. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda walki z pomarańczową skórką. Czym się charakteryzuje taki zabieg i czy jest bolesny?

Czym jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa (fala akustyczna) w obecnym czasie jest najskuteczniejszą metodą, jeżeli chcemy się pozbyć cellulitu. Taki zabieg polega na redukcji tkanki tłuszczowej, w wyniku czego dochodzi do rozbicia skórki pomarańczowej. Podczas zabiegu emitowane są fale akustyczne, które są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry i podgrzać je. W ten sposób dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu.

Na skutek mocnych drgań dochodzi do rozrywania komórek tłuszczowych, które następnie podczas drenażu limfatycznego są usuwane w naturalnych procesach metabolicznych.

Przeczytaj też: http://samznatury.pl/puder-mineralny-co-w-nim-wyjatkowego/

Jakie efekty daje zabieg falą uderzeniową, w przypadku cellulitu?

Cellulit jest to tkanka tłuszczowa, która jest zdeformowana. W wyniku czego wystaje i tworzy efekt skórki pomarańczowej. Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej stał się bardzo popularny oraz wyróżnia się na tle innych metod tym, że może usunąć nawet zwłókniałą skórkę pomarańczową, III i IV stopnia.

Fala akustyczna powoduje również przemodelowanie struktury kolagenu w skórze, dzięki czemu szybciej się ona regeneruje oraz zachowuję swoją elastyczność. Efekty, które są zauważalne po zabiegach z wykorzystaniem fali uderzeniowej to głównie całkowita redukcja cellulitu oraz znaczna poprawa jędrności skóry.

Ile trwa zabieg falą uderzeniową?

Czas zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej jest uzależniony od obszaru, który jest poddany działaniu oraz reakcji tkanek na działanie fali. Zazwyczaj wynosi od 10 do 60 minut.

Czy zabieg falą uderzeniową jest bolesny?

Zabieg, podczas którego wykorzystywana jest fala uderzeniowa jest zabiegiem przede wszystkim bezpiecznym i bezinwazyjnym. Odczucia w jego trakcie są uzależnione od indywidualnego progu bólu. W większości przypadków są opisywane, jednak jako niewielkie.

Źródło: https://www.majestysite.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here