Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze nieco czasu, ale już teraz warto zastanowić się nad odpowiednimi prezentami dla naszych dzieci. Ta rezerwa czasowa sprawi, że nasze wybory będą bardziej przemyślane, a co za tym idzie – lepiej dopasowane. Bardzo ważnym aspektem jest także pytanie: jakie zadanie ma spełniać nasz prezent? Ma być tylko elementem zabawy i rekreacji? A może dobrze by było, gdyby szedł za nim także aspekt edukacyjny i rozwojowy? Nawet świąteczne prezenty mogą być świetną okazją do zadbania o rozwój i edukację naszych dzieci.

Połączyć zabawę z edukacją?

Tak! Jest to jak najbardziej możliwe. Oprócz rozrywki prezent dla dziecka na święta może także pomóc w jego rozwoju – pod warunkiem oczywiście, że zostanie odpowiednio dobrany.

Bardzo dobrym przykładem  na to, że edukacyjne zabawki dla dzieci nie muszą być nudne ,są roboty edukacyjne. Takie jak Photon czy Bee-bot. W tym kontekście można wspomnieć także o wszelkiego rodzaju matach czy innych przedmiotach sensorycznych, których to coraz szerszy wybór dostępny jest na rynku.

Jaki prezent na Boże Narodzenie?

Gwiazdka to zdecydowanie jedno z ważniejszych świąt w roku. Decydując się na wybór prezentu powinniśmy pamiętać o tym, że musi być wyjątkowy. Na czym ta wyjątkowość może polegać? Walory edukacyjne z pewnością sprawią, że zabawki dla dzieci będą nieszablonowe i zapewnia rozrywkę połączoną z edukacją na cały, najbliższy rok. Oczywiście, jeśli zostaną dobrze wybrane.

W świecie powszechnej cyfryzacji ciekawą alternatywą będą wszelkiego rodzaju puzzle, układanki i gry dla dzieci, które oprócz dostarczenia świetnej zabawy, pomogą także w rozwoju logicznego myślenia czy zdobyciu nowych informacji o otaczającym nas świecie.

Zdolności manualne zaś pomogą rozwinąć wszelkie produkty z kategorii przewlekanek i zabawek manipulacyjnych.

O czym pamiętać wybierając prezent?

Przede wszystkim musi on być dostępny do etapu rozwoju dziecka. Bardzo często podarunkami nietrafionymi są te, które nie zostały dopasowane do wieku adresata. Ponadto warto wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje i upodobania dziecka. W razie kłopotów z uzyskaniem informacji można zapytać o to rodziców. Warto zwrócić szczególną uwagę na co skierowany jest walor edukacyjny prezentu. Czy czasem dziecko nie posiada już oferowanych umiejętności bądź wiedzy. Istnieje wiele szczegółów, które mają znaczenie przy podjęciu ostatecznej decyzji. Warto o tym pamiętać.

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres czasu. Warto zadbać, aby prezenty znalezione pod choinką również takie były.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here