Posiadacze ogrodu lub działki rekreacyjnej coraz częściej decydują się na kupno basenu ogrodowego, dzięki któremu mogą się schłodzić w upalne dni bez konieczności wyjeżdżania np. nad jezioro za miasto. Sprawdź, jaki basen wybrać!

Zalety basenów ogrodowych

Podczas upalnych letnich dni większość osób marzy o tym, żeby móc się skutecznie schłodzić. Pomagają lody, lemoniada, przewiewne ubrania oraz oczywiście chłodne kąpiele. Zamiast brać któryś z kolei prysznic można wykąpać się w basenie ogrodowym. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla całej rodziny. Z kąpieli w basenie we własnym ogrodzie lub na działce można skorzystać niezależnie od pogody, nie trzeba planować wypadu nad jezioro, jest to także opcja dużo bardziej bezpieczna dla małych dzieci, które łatwiej upilnować w basenie o niedużej głębokości. Na rynku dostępne są rozmaite baseny ogrodowe w zależności od indywidualnych potrzeb klientów – większe, mniejsze, dmuchane, stelażowe, okrągłe, prostokątne, z drabinką lub bez. Wszystko to znaleźć można m.in. w ofercie sklepu basenyogrodowe.pl.

Idealny basen dla całej rodziny

Wszystkich, którym zależy na wieloletniej trwałości basenu, odporności na działanie czynników zewnętrznych i bezpiecznych wodnych zabawach dla dzieci z pewnością usatysfakcjonują baseny stelażowe. Taki basen świetnie sprawdzi się w ogrodzie czy na działce, raz napełniony będzie cieszył użytkowników całe lato. Dzięki stabilnej konstrukcji możliwej dzięki stelażowi basen nie odkształca się, nie zmienia swojego położenia, a woda nie wylewa się z niego nawet podczas intensywnych dziecięcych zabaw. Stalowa rama, na której opiera się cały basen jest nie tylko wytrzymała, ale także łatwa w montażu. Złożenie stelażu nawet dla większych basenów zajmuje ledwie kilka do kilkunastu minut i jest bardzo proste. Baseny na stelażu mają wprawdzie cienkie ściany, ale i te są wykonane z solidnych, odpornych materiałów, dzięki czemu nie jest łatwo je przebić czy przekłuć. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania każdego centymetra na pływanie, zabawę czy opalanie na dmuchanym materacu. Baseny stelażowe dostępne są w dwóch wariantach – okrągłym i prostokątnym w zależności od warunków miejsca, w którym będą rozłożone. Zarówno złożenie takiego basenu i napełnienie go wodą, jak i opróżnienie na koniec sezonu nie jest skomplikowane. W międzyczasie basen wymaga standardowych zabiegów – filtrowania wody oraz chlorowania. Użytkowany zgodnie z przeznaczeniem basen na stelażu będzie służył użytkownikom niejedno lato.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here