Opowieści znajomych bądź influencerów zainspirowały cię do rozpoczęcia przygody z trekkingiem górskim? To zdecydowanie świetny pomysł, jednak do tak wymagającej wyprawy należy się odpowiednio przygotować. Skompletowanie profesjonalnego stroju i niezbędnego sprzętu to absolutna podstawa. Sprawdź, czego nie powinno zabraknąć w plecaku początkującego fana trekkingu w górach.

Obuwie – zadbaj o wygodę i bezpieczeństwo

Przygotowania to pierwszego trekkingu warto zacząć od znalezienia odpowiednich butów. To właśnie od tego elementu w dużej mierze zależą komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie z osiąganych wyników. Profesjonalne obuwie trekkingowe Merrell jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, co znacząco zmniejsza ryzyko rozpadnięcia się butów podczas bardziej wymagających etapów trasy.

Ponadto warto także zwrócić uwagę na to, żeby wybrany model nadawał się do uprawianej formy trekkingu. Specyfika butów do wspinaczki jest inna niż w przypadku np. pieszych wędrówek po szlakach dla początkujących. Obecnie można natrafić także na wiele innowacyjnych rozwiązań np. system szybkiego sznurowania czy też wkładki zabezpieczające przed grzybicą stóp. Bardzo ważne są też kwestie związane z przyczepnością i amortyzacją.

Odzież – przygotuj się na każdą pogodę

Wybór odzieży na trekking w górach powinien przede wszystkim zależeć od pory roku, w której planowana jest wyprawa. Należy jednak mieć na uwadze, że nawet latem można natrafić na naprawdę niskie temperatury. Ponadto pogoda w górach może zmienić się dość gwałtownie, dlatego zawsze powinno się być przygotowanym na opady deszczu, silny wiatr czy też nagłą zmianę temperatury powietrza.

Strzałem w dziesiątkę może okazać się zwłaszcza bielizna termoaktywna, która zarówno chroni organizm zarówno przed wyziębieniem, jak i przegrzaniem. Ponadto podstawą jest odpowiednia kurtka, której grubość i design powinny być związane z rodzajem trekkingu. Należy pamiętać, że cechy odzieży istotne w przypadku wspinaczki zimą są nieco inne niż podczas biegania po górach w intensywnym słońcu.

Sprzęt – ułatw sobie trekking w górach

Wyposażenie w tym przypadku można podzielić na absolutnie niezbędne rzeczy i przedmioty przydatne, które jednak niekoniecznie muszą znaleźć się w ekwipunku każdej osoby wybierającej się na trekking w górach. W przypadku noclegu pod gwiazdami podstawą jest skompletowanie wyposażenia umożliwiającego stworzenie wygodnego obozowiska. Najważniejszy może okazać się namiot, choć i śpiwór może mieć niesamowicie istotny wpływ na ochronę przed chłodem.

Dobrze przemyślany powinien być także zakup plecaka, który powinien być naszpikowany udogodnieniami dla fanów trekkingu. Życie w obozowisku mogą ułatwić też menażki turystyczne, termosy i butelki. Przydatne mogą okazać się ponadto specjalne składane kijki, które w połączeniu z obuwiem trekkingowym ze sklepu online Sneaker Peeker pozwolą nieco szybciej i sprawniej pokonywać kolejne metry wędrówki po terenach górskich w Polsce lub w innym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here