Wielu rodziców zastanawia się, czy quizy dla dzieci i nastolatków są odpowiednie, ponieważ uważają, że szkoła dostarcza wystarczającą liczbę testów, klasówek, sprawdzianów itd. i należy oszczędzić dziecku niepotrzebnego stresu. Otóż nie! Jest to błędne myślenie, bo czy istnieje lepszy sposób, aby zaznajomić nasze latorośle z przeszłością, teraźniejszością, a nawet przyszłością niż poprzez zabawę, w której nawet nie wiedząc kiedy (w przeciwieństwie do nudnych, ciągnących się godzinami lekcji) przyswajają ogromny materiał wartościowych treści.

Quizy dla dzieci należy potraktować jako zabawę w formie zagadek. Maluchy będą zachwycone nie tylko grą, ale też czasem, jaki im poświęcimy w tym naszym zabieganym świecie. Nie będą nudzić się w szare, deszczowe dni z nosami przyklejonymi do kolorowych, szklanych ekranów. Na pewno nie będzie to zmarnowany czas. Zaprocentuje to w dorosłym życiu, a nawet wcześniej, ponieważ doskonale przygotują do pokonywania trudności w szkole. Żadne wyzwanie postawione przez nauczyciela nie będzie problemem. Dodatkowo quizy świetnie stymulują mózg do działania, ponieważ poruszając różnorodne kwestie uruchamiają szare komórki przytępione współczesnymi urządzeniami typu laptop, telewizor, komórka. Zagadki rozbudzą w dziecku głód wiedzy, a tym samym zdobywania nowych wiadomości o otaczającym wszechświecie. Dzięki nim, drodzy rodzice będziecie wiedzieć, na jakim poziomie wiedzy znajduje się wasze dziecko i czy nie potrzebuje od was większego zaangażowania w pracach domowych. A kto wie, może zaciekawi je dana dyscyplina i w przyszłości, jako nastolatkowie będą z miłą chęcią i z dużym zaangażowaniem zgłębiać temat, aby w końcu zostać specjalistą w wybranej dziedzinie. Być może pewnego dnia, siedząc w wygodnym fotelu i rozkoszując się aromatycznym zapachem kawy, ujrzycie swoją pociechę w popularnym serwisie informacyjnym odbierającą nagrodę za zdobycie wybitnych osiągnięć w dziedzinie nauki. Będziecie wtedy dumni, że przyczyniliście się w tak dużym stopniu do tego sukcesu i nie pozwoliliście, aby zgasł ten niezwykły płomień mądrości, jaki pojawił się dzięki rozwiązywaniu quizów.

Zatem drodzy rodzice, nie zwlekajcie z podjęciem decyzji tylko przygotujcie quizy i do dzieła. Nie musicie kupować drogich quizów. W tym przypadku zbawienny okaże się internet. Specjaliści przygotowali już za was mnóstwo stron z rozwijającymi quizami dla młodych umysłów spragnionych chłonięcia informacji niczym gąbki. Wydrukujcie je albo przepiszcie. Nie ma nic gorszego, jak posadzenie dziecka przed komputerem w celu samotnego mierzenia się z quizami. Takie działanie jest bezsensowne i bezcelowe. To nie o to chodzi w tej zabawie. Wiem, że bardzo trudno wygospodarować choć odrobinę czasu w dobie gonienia za każdym pieniądzem celem załatania dziury budżetowej między wypłatami, jednak dzieci są małe tylko raz w życiu. Spędźcie wolny czas razem. Niech Wasze dzieci nie stracą szansy na wspaniałą i spokojną przyszłość w wymarzonej pracy. Świat czeka na nie otworem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here