Lato. Kochamy je wszyscy, od szalejących, trudnych do okiełznania maluchów, aż po statecznych emerytów. Uwielbiamy je szczególnie wtedy, gdy jest słoneczne i upalne. Kogo cieszy bowiem deszczowy lipiec i sierpień? Co mają wtedy robić dzieci, z racji wakacji posiadające mnóstwo wolnego czasu? Niemniej jednak niezależnie od pogody tych magicznych miesięcy z niecierpliwością wyczekuje niemal każdy. Właśnie wtedy najchętniej decydujemy się na zagraniczne urlopy (lub też w takie na terenie naszego kraju, w zależności od preferencji), jeździmy na jednodniowe wycieczki, spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu.

Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy musimy spędzić całe lato w domowym zaciszu, w dodatku z maluchem? Jak wiadomo, dzieci bardzo łatwo tracą zainteresowanie i potrzebują ciągłej stymulacji, by nie popadły w nudę i apatię; co więc zrobić, by lato z dzieckiem upłynęło miło obu stronom? Przede wszystkim – jeśli pogoda dopisuje, warto przenieść wszelkie możliwe zabawy z wnętrza na dwór. Nawet zwykła zabawa lalkami czy pluszakami stanie się ciekawsza i przyjemniejsza w towarzystwie przyrody.

Drugim ciekawym pomysłem jest wspólne odkrywanie i poznawanie świata przyrody. Warto zaprosić dziecko do wspólnej zabawy w odkrywców. Jak wiadomo, małe dzieci wiele elementów świata naturalnego widzą po raz pierwszy. Polne kwiatuszki, które dla dorosłego są czymś bardzo powszechnym, dla dziecka stanowią wręcz fascynujące odkrycie. Nie zapominajmy więc o tym, iż dzieci odbierają otaczający nas świat nieco inaczej niż my. Poświęćmy więc pewne słoneczne popołudnie na udanie się na trawnik w celu poszukiwania czterolistnej koniczynki. Pamiętajmy, ile frajdy sprawi to maluchowi, zwłaszcza gdy faktycznie uda się mu ją odnaleźć!

Ostatnią propozycją są zabawki ogrodowe dla dzieci, które sprawią, że z radością będą one spędzać w ogrodzie długie, długie godziny. O jakich zabawkach mowa? wszystko zależy od wieku malucha. Wybór oferowany nam przez liczne markety budowlane czy firmy produkujące plastikowe zabawki jest naprawdę szeroki. Możemy się zdecydować przykładowo na śliczny, niewielki, plastikowy domek ogrodowy, który wypełnić możemy takimi samymi mebelkami przystosowanymi specjalnie do małych użytkowników. Tego typu zabawki bez wątpienia przysporzą dzieciom mnóstwa frajdy, a przy okazji rozwiną jego umiejętności społeczne, jeśli do zabawy zaproszone zostaną również inne dzieci. Dla innych dzieciaków ciekawsza może się okazać plastikowa, ogrodowa piaskownica w kształcie zwierzątka, na przykład żółwia. Młodsze dzieci będą wręcz zachwycone tym wynalazkiem – szczególnie, iż w zależności od upodobań zamiast piasku można go również wypełnić wodą, tworząc tym samym mały, przydomowy basenik. W ofercie wielu producentów znajdują się również niewielkie, plastikowe zjeżdżalnie – nie zapominajmy jednak o tym, iż mimo swych niewielkich rozmiarów zjeżdżalnie takie również mogą być niebezpieczne, na przykład w przypadku niewłaściwego ich użytkowania. Dlatego też należy przez cały czas nadzorować zabawę oraz pilnować korzystających z nich dzieci, by nie zrobiły sobie krzywdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here