Dzieci uwielbiają dostawać prezenty. W ciągu roku jest wiele okazji, przy których możemy dziecku wręczyć podarek. Oprócz prezentów pod choinkę warto specjalnie uczcić też urodziny dziecka czy zakończenie roku szkolnego. Niespodzianki nie muszą być drogie, a zawsze sprawiają dużo radości. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty dla dzieci.

Jeśli obdarowującym jest rodzic, to z pewnością prezent może być bardziej spersonalizowany. Mama i tata doskonale wiedzą czego dziecko potrzebuje i z czego będzie się cieszyć. Dalsza rodzina, czy przyjaciele domu muszą kierować się wyczuciem, albo podpytać rodziców co najlepiej podarować dziecku. Bardzo ważny jest tutaj wiek dziecka. Młodszemu dziecku możemy podarować zabawkę, starsze dzieci bardziej ucieszą się na przykład z gier planszowych czy książek.

Bardzo małym dzieciom, poniżej roku możemy kupić pluszowe zabawki, gryzaki, albo ubranka. Kupując przytulankę sprawdźmy czy nie ma niebezpiecznych elementów. Pamiętajmy, że dziecko nie potrzebuje w tym wieki dużej ilości zabawek. Jeśli mamy większy budżet na prezenty dla dzieci, to oprócz pluszaków możemy kupić dziecku także klocki, jeździk książeczki kontrastowe, kostkę edukacyjną, drewnianą układankę i krzesełko do karmienia.

Znacznie łatwiej kupić prezent dziecku nieco starszemu, takiemu, które chodzi do przedszkola lub szkoły. W sklepach możemy spotkać specjalne zestawy artystyczne dla dzieci, które lubią malować i rysować. Można kupić też tablicę, na której dziecko będzie mogło pisać i naklejać literki. Dzieci, które są świadome otaczającego świata, ucieszą się na pewno z gier planszowych. Polecamy szczególnie grzybobranie i Monopoly Junior. Dzieciom, które mają około sześciu lat, w dalszym ciągu możemy kupować klocki, które rozwiną kreatywność pociechy. Na rynku można spotkać bardzo różne zestawy. Jeśli dziecko lubi eksperymentować, możemy mu kupić zestaw dla małych odkrywców. Możemy podarować też zestaw konstrukcyjny. Skręcanie z części helikoptera ucieszy zwłaszcza małych chłopców. Jeśli mowa o składaniu czegoś z części, nie zapominajmy o puzzlach. Składanie puzzli może być frajdą dla całej rodziny. Jeśli zbliża się wiosna, możemy dziecku podarować rower, hulajnogę, albo bardziej nietypowo: mini szczudła.

Rodzaj prezentu powinniśmy dostosować do wieku dziecka. Ważne jest też jaka relacja łączy nas z dzieckiem. Jeśli jesteśmy dalszą rodziną, nie musimy kupować drogich prezentów. Istotna jest też okazja. Jeśli dziecko ma na przykład urodziny, uczcijmy ten moment czymś wyjątkowym. Pamiętajmy, by kupować bezpieczne zabawki. Dobrze wykonane, bez odpadających elementów. Przed pójściem do sklepu zastanówmy się co ucieszy nasze dziecko i czym będzie się bawić przez wiele godzin. Jeśli dziewczynka nie lubi się bawić lalkami, nie kupujmy ich wcale. Tak samo nie każdego chłopca ucieszy zestaw dla małych odkrywców czy dron. Wybierając prezenty dla dzieci, pamiętajmy przede wszystkim o obdarowywanych. Możemy nawet podpytać dziecko, co chciałoby dostać, albo jak lubi się bawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here