Każdy z nas ma różne doświadczenia w życiu. Wychowujemy się w różnych domach, na swojej drodze spotykamy przeróżne osoby, które mają na nas mniejszy i większy wpływ.
Mamy różne priorytety, cele w życiu, a także marzenia i oczekiwania. Każdy jednak w głębi serca szuka szczęścia, miłości.
Wielu z nas dąży do założenia rodziny, posiadania bliskiej osoby, która nas pokocha.
Zakochujemy się, dzielimy wspólnie mieszkanie, bierzemy ślub… Jakąkolwiek kolejność wybierzemy, docieramy do etapu, w którym życie we dwójkę przestaje nam wystarczać, chcemy czegoś więcej.
Kogoś więcej.
Zegar biologiczny tyka, coraz więcej znajomych decyduje się na powiększenie rodziny, na spacerze coraz częściej dostrzegamy ciężarne, na które kiedyś zupełnie nie zwracaliśmy uwagi …
U kobiet budzi się instynkt macierzyński.
Zaczynamy zastanawiać się czy to już czas, aby zostać rodzicami.
Decyzja o posiadaniu potomstwa musi być wspólna, ponieważ bycie mamą czy tatą, to odpowiedzialność na całe życie. To wybór, z którego nie można zrezygnować..
Kiedy okazuje się, że para spodziewa się dziecka, poza wielką radością, wiele matek odczuwa niepokój o zdrowie maleństwa.
Od tej pory troszczą się już nie tylko o siebie, ale również o nowe życie, które rośnie pod ich sercem.
Kobieta chodzi regularnie do lekarza, robi badania, odpowiednio się odżywia, aby mieć pewność, że dostarcza dziecku wszelkich niezbędnych składników.
Okres ciąży, to często również lęk przed porodem, który każda kobieta odczuwa inaczej.
Mimo, iż urodzenie dziecka to ogromny wysiłek fizyczny, a także ból, nieporównywalny z żadnym innym, to jednak wzięcie maleństwa w ramiona sprawia, iż kobieta zapomina o całym cierpieniu.
Macierzyństwo to najpiękniejszy okres w życiu kobiety. Bycie matką, to rola, do której każda kobieta jest stworzona, nawet jeśli ma co do tego wątpliwości.
Nie ma większej miłości, niż miłość matki do dziecka.
Kiedy kobieta zostaje matką, rozpoczyna się najpiękniejsza przygoda jej życia.
Opieka nad maleństwem, mimo, iż wielokrotnie wiąże się z nieprzespanymi nocami, zmęczeniem, niepokojem kiedy choruje, to jednak przede wszystkim cudowne doświadczenie, którego nie da się niczym zastąpić.
Macierzyństwo ma bardzo wiele uroków. To patrzenie jak niemowlę się rozwija, nawiązuje pierwszy kontakt wzrokowy, zaczyna poznawać mamę i tatę, reagować uśmiechem.
Pierwszy ząb, pierwsze słowo, pierwszy samodzielny krok…. Emocje, które towarzyszą matce w tych chwilach są nie do opisania. Macierzyństwo to wyjątkowy okres, przeżywanie każdego dnia z dzieckiem.
Wiele kobiet nie wyobraża sobie spędzania całych dni z dzieckiem, braku pracy, regularnego kontaktu z dorosłymi osobami. Wizja ciągłego zmieniania pieluch bywa przerażająca… Wszystko to jednak zmienia się, kiedy wezmą pierwszy raz w ramiona własne dziecko.
Macierzyństwo to zmiana postrzegania świata o 180 stopni, dziecko staje się priorytetem, jego dobro jest najważniejsze… I jest to zupełnie naturalne dla kobiety.
To najpiękniejszy czas, mimo, iż wychowanie dziecka nie jest proste. Warto się nim cieszyć póki trwa…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here