Czy Twoje dziecko ogląda bajki, a czy zastanawiałeś się kiedykolwiek czy w ogóle powinno to robić? Jeśli nie, to właśnie nadszedł najwyższy czas, aby o tym pomyśleć…
Podstawową sprawą w kwestii jakichkolwiek bajek jest to, w jakim wieku jest aktualnie Twoje dziecko. Wiadomo, że im mniejsze tym mniej bajek powinno oglądać, a najmłodsze dzieci w wieku do dwóch lat nie powinny tego robić w ogóle. W związku dla niektórych dzieci żadne bajki nie będą dobre, bo dla najmłodszych nie są one w ogóle wskazane. A co z pozostałymi większymi dziećmi? Otóż większe dzieci mogą jak najbardziej oglądać bajki przy czym warto, aby nie było ich zbyt wiele w ciągu dnia i aby spełniały one pewne, określone standardy.

Jakie powinny być bajki dla dzieci?

Bajki dla dzieci powinny być przede wszystkim pozbawione jakiejkolwiek przemocy. Powinny być zatem łagodne, nie zawierać brzydkich wyrażeń, ani obcesowych kwestii. Co więcej warto, aby zawierały one jakieś treści edukacyjne – nauka stanowi bowiem bardzo ważny element w życiu i rozwoju każdego dziecka.
Ponadto warto, żeby bajki przenosiły dziecko do niesamowitego, w pełni magicznego świata fantazji, tak aby nasze pociechy mogły na chwilę zapominać o otaczającym nas na co dzień szarym i nieciekawym świecie.

Dziecko po skończeniu przez nie 2 roku życia może oglądać bajki przez około 15 minut dziennie, a im jest starsze tym ten czas się bardziej wydłuża… Nie można zatem popadać w panikę i przesadzać bo nawet godzinka bajek dziennie nigdy jeszcze nie zaszkodziła żadnemu dziecku. Oczywiście bajki i telewizję tak jak wszystko należy traktować z umiarem, ale to nie znaczy, że trzeba ich zupełnie unikać. Bajki dla dzieci mają jeszcze jedną ogromną zaletę – stanowią chwilę odpoczynku dla rodziców. Z tego też względu powstała swego rodzaju kampania, popierająca pokazywanie dzieciom bajek, ale w odpowiedniej dla nich i dostosowanej do ich obecnego wieku ilości. Nie dajmy się zwariować i chociaż przez naprawdę niewielki ułamek w ciągu dnia cieszmy się z ich licznych zalet.

Jakie bajki są obecnie na topie?

Niestety większość współczesnych bajkowych hitów to nic specjalnego i nie wnoszącego zbyt wiele nowości w życiu młodych ludzi. Co za tyidzie, bajki mogą, ale wcale nie muszą sprzyjać rozwojowi naszych dzieci. Niestety obecnie najpopularniejsze są bajki japońskie, które często są bardzo agresywne i nie wnoszą do życia naszych pociech niczego dobrego…

Pozwól sobie na chwilę spokoju, a dziecku na chwilę rozrywki z najlepszymi bajkami, przeznaczonymi dla naszych dzieci. Koordynuj to, co i kiedy ogląda Twoje dziecko i pozwalaj mu oglądać jedynie najlepsze bajki dla najmłodszych. Przekonaj się, że bajki dla dzieci wcale nie są takie złe, jak mogłoby się wydawać. Jeśli będziesz miał pod kontrolą to, jakie bajki ogląda Twoje dziecko, nie musisz się obawiać o ich wpływ na nie, a do tego przekonasz się niebawem, że choćby najkrótsza chwila spokoju jest tego warta. Bajki dla dzieci – nie wszystkie są takie złe – sam przekonaj się które!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here