Urządzenie pięknego i funkcjonalnego domku letniskowego to niełatwe zadanie. Często posiada on niewielki metraż, co wymaga starannego planowania. Co prawda mieszkamy w nim przeważnie jedynie kilka tygodni lub miesięcy w roku, ale wciąż ważny jest komfort i funkcjonalność. Nawet w tak krótkim czasie potrzebujemy sypialni, kuchni, łazienki, podstawowych sprzętów AGD i miejsca do przechowywania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak zaprojektować wnętrze domku letniskowego.

Wnętrze dostosowane do naszych potrzeb

Zanim przystąpimy do procesu projektowania, powinniśmy przeanalizować nasze potrzeby. Najważniejszą sprawą jest ilość osób, które będą korzystać z domku. Każdy powinien mieć wygodne miejsce do spania, przestrzeń do przechowywania i możliwość spożycia posiłku przy stole. Równie ważne jest wzięcie pod uwagę miesięcy, podczas których będziemy korzystać z naszej posesji. Jeśli domek letniskowy ma służyć jedynie w czasie lata, nie potrzebujemy dodatkowego ogrzewania. Na chłodne wiosenne wieczory w zupełności wystarczy farelka i ciepłe skarpetki. Kolejną ważną sprawą jest, to ile czasu chcemy spędzać w naszym domku. Jeśli będą to pobyty maksymalnie tygodniowe pewnie uda nam się obejść bez pralki, zmywarki czy ogromnej szafy, w innym przypadku zdecydowanie nie powinno się rezygnować z takich urządzeń. Obecnie wiele osób pracuje zdalnie i coraz więcej czasu spędzają na swoich letniskowych posesjach. W takiej sytuacji najlepiej wydzielić część, która będzie służyć jako miejsce pracy.

Czy małe musi być niefunkcjonalne?

Wiele osób ma problem z zaplanowaniem wnętrza domku letniskowego, ponieważ zwykle jest to dużo mniejszy metraż niż w przypadku tradycyjnego, całorocznego domu. Jednak jeśli poświęcimy czas na staranny projekt, z pewnością stworzymy w pełni funkcjonalną przestrzeń. Jakie są najpopularniejsze sposoby na zaoszczędzenie przestrzeni bez utraty funkcjonalności?

– Rozkładana sofa, zamiast tradycyjnego łóżka będzie stanowić miejsce zarówno do odpoczynku, jak i do snu.

– Wykorzystanie przestrzeni przy suficie pozwoli nam na przechowywanie wielu przedmiotów i nie zagraci pomieszczenia.

– Antresola to świetny sposób na wygospodarowanie dodatkowego miejsca, możesz na niej umieścić łóżko lub kącik zabaw dla dzieci.

Możesz sam urządzić swój domek letniskowy, ale zdecydowanie łatwiej będzie zrobić to z pomocą specjalisty. Projektanci pogotowiewnetrzarskie.com mają doświadczenie w planowaniu małych przestrzeni i pomogą Ci stworzyć dom Twoich marzeń bez nadwyrężania Twojego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here