Elegancki, komfortowy i praktyczny kombinezon dla dziecka to jedno z podstawowych ubrań, w które należy się zaopatrzyć, kiedy nadchodzą chłodne dni. Wybór dostępnych modeli jest bardzo duży – kombinezony oferuje każdy dobry sklep i hurtownia odzieży dziecięcej. Możesz wybierać spośród wielu kolorów i deseni. Producenci starają się zawsze nadążyć za trendami, dlatego jeśli na topie są np. kożuszki – z pewnością znajdziesz taki motyw również w kombinezonie dziecięcym, a kiedy świat mody podbija moro – i taki wzór pojawia się w designie dla najmłodszych.

Oczywiście dobry look to nie wszystko – kupując ubrania dla dzieci trzeba szczególnie zwrócić uwagę również na jakość i komfort. Jak wybrać dobry kombinezon? Sprawdź!

Dlaczego warto kupić dobry kombinezon?

Każdy dobry sklep i hurtownia odzieży dziecięcej w sezonie jesienno-zimowym ma w swojej ofercie kombinezony przeznaczone dla niemowląt, a także dla maluchów, które ukończyły już pierwszy rok życia i stawiają swoje pierwsze kroki.

Kombinezon jest najlepszym wierzchnim okryciem dla dziecka od późnej jesieni aż po wczesną wiosnę. Dobrze okrywa niemal całe ciało, zabezpieczając je przed chłodem i nie utrudniając przy tym ruchów. Poza tym, łatwo go włożyć, nawet jeśli nasza pociecha nie lubi ubierania.

Kombinezon dla niemowlęcia

Odpowiedni kombinezon dla niemowlęcia to strój, który powinien spełniać kilka zasadniczych wymagań:

łatwość ubrania dziecka przez rodzica – najlepiej, jeśli kombinezon rozpina się na całej długości tak, że niemowlę można położyć na jego wewnętrznej stronie, a następnie włożyć rękawki i stopki oraz zapiąć ubranie;
odpowiednia izolacja – niemowlę, które wozimy w gondoli przykryte kołdrą czy kocem nie musi mieć szczególnie ciepłego kombinezonu. Zwłaszcza jeśli stosujemy śpiworek;
kombinezon ze stopkami – w przypadku maluchów, które jeszcze nie chodzą, dobrze jest się zaopatrzyć w kombinezon ze stopkami – wówczas nie musimy dziecku wkładać obuwia. Wystarczą rajstopki czy skarpetki albo śpioszek.

Starsze dzieci – kombinezon na chłodne, zimowe dni

Jeśli nasze dziecko jeszcze nie chodzi, ale spodziewamy się, że niebawem zacznie, warto kupić kombinezon nieco cieplejszy niż dla niemowlęcia. Może być ze stopkami, lecz niech będą to wówczas stopki odpinane tak, żeby ubranie spełniało swoją funkcję, jeśli maluch zacznie stawiać pierwsze kroki. Takie kombinezony znajdziesz choćby w internetowej hurtowni E-hurtowo.eu.

Wybierając kombinezon zwróćmy też uwagę na łatwość jego wkładania – zimowa aura wymaga ciepłych ubrań i nieco czasu potrzebnego do przygotowania się do wyjścia. Pamiętajmy, że dzieci zwykle nie znoszą ubierania i szybko się niecierpliwią podczas tych czynności. Ułatwmy życie sobie i maluchom, stosując szybkie rozwiązania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here