Zaczerwieniona twarz może stanowić nie lada problem dla każdego właściciela, który może być mylnie posądzany o wiecznie zawstydzenie, a nawet palenie buraka, jak to się określa w mowie potocznej. Jednakże niektóre osoby mają taką urodę, że ich skóra twarzy jest zazwyczaj zaczerwieniona. Jak sobie z tym radzić?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/czerwona-twarz-pielegnacja/

Zaczerwienia na twarzy

Za tę przypadłość odpowiada nadreaktywność naczyń krwionośnych. Naczynia te wówczas kurczą się i rozszerzają w nieprawidłowy sposób, co daje efekt rumienia na twarzy. Dzieje się to niezależnie od rodzaju cery, gdyż może ona być sucha, mieszana, a nawet tłusta.

Cera, która jest skłonna do zaczerwienień i podrażnień może być skórą naczynkową, której główną cechą jest ta, że naczynia krwionośne są bardzo płytko umiejscowione w skórze. A więc z większa łatwością pojawiają się na niej pęknięte, czerwone pajączki, które przysparzają właścicielom skóry same problemy.

Zaczerwienienia na twarzy bywają różne, to mogą być chwilowe zaczerwienienia, rumień, rozszerzone naczynka i trądzik różowaty, a także czerwone plamy na skórze. Wszystkie te rodzaje mają jednakże tę samą przyczynę, którą jest nadwrażliwość naczyń krwionośnych. Pogarszają się one z wiekiem, zatem należy jak najszybciej zacząć w nie ingerować.

Jak się pozbyć zaczerwienień na twarzy?

Chcąc załagodzić zaczerwienienia na twarzy musimy zacząć ją odpowiednio pielęgnować. Skóra, która jest skłonna do takich reakcji, jest bardzo cienka, a przez to również wrażliwa i podatna na wszelkie podrażnienia. Należy wówczas dobrać do niej bardzo starannie odpowiednie kosmetyki, które wzmocnią jej naczynia krwionośne, a także uspokoją skórę od zewnątrz.

Nie stosuje żeli głęboko oczyszczających do twarzy, lecz zdecyduj się na kosmetyk przeznaczony do cery wrażliwej lub naczynkowej. Demakijaż wykonuj delikatnymi płynami micelarnymi, a peelinguj skórę peelingiem enzymatycznym i to niezbyt często. Stosuj również delikatne toniki, bez sztucznych substancji chemicznych oraz zawartości alkoholu.

Przeczytaj też: http://samznatury.pl/woda-rozana-naturalny-kosmetyk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here