Ametyst – jakie ma właściwości i do czego można go użyć?

0
1660

Jednym z wyjątkowo cenionych w jubilerstwie kamieni jest ametyst. Jego fioletowe zabarwienie znajduje szerokie zastosowanie przy produkcji efektownej biżuterii handmade. Jakie są jego właściwości? Na co pomaga? Jak wykorzystać drzemiący w nim potencjał? O tym poniżej.

Ametyst i jego cenne właściwości

Nazwa tego kamienia wywodzi się z języka greckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „trzeźwy”. W sposób szczególny polecany jest osobom walczącym z nałogami. Nie bez powodu starożytni Grecy wierzyli, że picie z ametystowych kielichów zabezpieczy ich przed upijaniem. Ponadto, w litoterapii kamień używany jest do łagodzenia stresów, niwelowania dolegliwości bólowych związanych z migreną czy łagodzenia bezsenności. Pomaga w opanowaniu trudnych emocji, usuwa zmęczenie, poprawia zdolność koncentracji i zapamiętywania. Ametyst wykazuje się również skutecznością w przywracaniu harmonii w związkach, a także sprzyja rozwojowi intuicji i duchowości.

Biżuteria z ametystu

Nieocenione właściwości ametystu sprawiają, że jest to kamień, który w codziennym życiu może posłużyć nam jako amulet. Warto zatem wykorzystać go do wykonania autorskiej biżuterii, która nie dość, że zachwyci oryginalnym charakterem to również pomoże w wielu dolegliwościach. Do jakich projektów można wykorzystać ten kamień? Możliwości jest sporo, zaczynając od efektownych wisiorków i kolczyków przez pierścionki i bransoletki, na kolczykach kończąc. Przy odrobinie umiejętności manualnych, cierpliwości i chęci, możliwe okaże się stworzenie urokliwego drobiazgu, który dopełni casualowe, jak i eleganckie stylizacje.

Komu pasuje biżuteria z ametystem w roli głównej?

Fioletowy odcień ametystu sprawia, że jest kamieniem uniwersalnym, pasującym niemalże każdej kobiecie – niezależnie od koloru włosów czy oczu. Doskonale bowiem podkreśli naturalną urodę blondynek, brunetek czy kobiet o rudych pasmach. Zarówno efektownie prezentuje się solo, jak i w towarzystwie innych kolorów. W szczególności polecany w duecie ze złocistym cytrynem. Może być łączony z naturalnymi półfabrykatami, jak i sztucznymi koralikami – w każdym zestawieniu zachowuje bowiem swój atrakcyjny wygląd.

Czy można go nosić tylko w postaci biżuterii?

Ametyst to kamień wyjątkowy w swej prostocie. Nie tylko pięknie prezentuje swój urok, ale również charakteryzuje się szeregiem dobroczynnych właściwości. Wszystko to sprawia, że jest nie tylko chętnie wybierany do tworzenia autorskiej biżuterii, ale również jako talizman, który ułożony w pobliżu sypialnianego łóżka zapewni dobry i spokojny sen, a rozmieszczony w innych pomieszczeniach będzie sprzyjał nauce i odpoczynkowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here