Każdy z nas był kiedyś dzieckiem. W zależności od miejsca zamieszkania, wieku i doświadczeń dziecięcych, bawiliśmy się w budowanie szałasów, tworzyliśmy bazy na skraju lasu lub w osiedlowych zaroślach. Szczytem marzeń był indiański wigwam lub domek dla dzieci zbudowany na drzewie.
Współczesne dzieciaki czasem zachęcone wspomnieniami dorosłych tworzą własne konstrukcje, częściej jednak czekają aż rodzice kupią domek dla dzieci w sklepie.
A wybór tychże jest ogromny.
Ogromną popularnością cieszą się obecnie szyte rękodzielniczo pastelowe tipi z bawełny. To idealne rozwiązanie dla rodziców kilkumiesięcznego brząca, mogące zastąpić nawet popularne niegdyś kojce.
Tipi wykonane z miękkiej bawełny ustawione w ogrodzie lub na balkonie osłoni małe dziecko od wiatru i słońca, zapewni mu cień w upalny dzień, jednocześnie pozwalając korzystać z dobrodziejstw świeżego powietrza. Namiot taki posłuży także kilkulatkowi jako miejsce zabaw ulubionymi zabawkami. Dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię, więc owo bawełniane tipi na zmianę będzie namiotem ustawionym w dziczy, domem w mieście lub sklepem.
Jeśli rodzina dysponuje własnym podwórkiem warto zakupić domek drewniany stojący na ziemi bądź będący fragmentem konstrukcji wspinaczkowej, tak zwanej wieży. Drewniane place zabaw do użytku domowego to może spory wydatek, jednak warto w nie zainwestować, by dziecko mogło bezpiecznie ćwiczyć swoją sprawność fizyczną.
Bardzo często jednym z elementów takiego placu jest zamykana piaskownica. Małe dzieci uwielbiają grzebać w piasku, budować zamki, robić babki, korzystać z foremek, łopatek i innych zabawek do piaskownicy. Zamknięcie piaskownicy pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci zwierzęcych odchodów i uchroni dzieci od zakażenia.
W mieszkaniach i na balkonach sprawdzą się z kolei niewielkie domy z plastiku. Można je dostać zarówno w wersji dla dziewczynek- kolorowe, z ozdobnymi okienkami, słodkie i bardzo dziewczęce, jak i w wersji dla chłopców, udające chatę drwala lub zabudowania poligonowe. Można także spotkać wersję unisex najczęściej z kolorach podstawowych- żółty, czerwony, niebieski i naśladujący prosty dom z dziecięcych rysunków.
Posiadanie domku dla dzieci pozwala naszym pociechom na rozwijanie wyobraźni, realizację własnych scenariuszy zabawowych, daje możliwość schowania się, gdy potrzebują chwili samotności i odizolowania od reszty rodziny. Dzieci uwielbiają odgrywać role, a domek im to umożliwia. Mogą wcielić się zarówno w gospodarza domu, zapraszając rodziców na wyimaginowany podwieczorek lub obiad. Czasem będą rozbitkami na bezludnej wyspie, piratami, odkrywcami zagubionymi w amerykańskiej puszczy lub ginącym plemieniem Indian.
Będą także odgrywać sceny z ulubionych książek, kreskówek lub gier komputerowych, jeśli rodzice pozwalają im z nich korzystać.
Doskonale widać to na szkolnych podwórkach, gdy dziesięciolatki, korzystając z szkolnych placów zabaw bawią się w znane z sieci internetowej gry strategiczne.
Niezależnie od sposobu zabawy wiadomo, że domek dla dzieci zawsze będzie dobrym zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here