Rok szkolny to czas wyzwań zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Poranne wstawanie, niekończące się egzaminy i mnóstwo stresów – warto się odpowiednio przygotować na wszystkie te rzeczy. Każdego roku supermarkety zalewają rodziców ofertami i kuszącymi promocjami, starając się przekonać ich, że bez tych wszystkich przedmiotów się nie obejdą. W morzu okazji bardzo łatwo się zgubić i w efekcie kupić rzeczy, które okażą się całkowicie zbędne. Dlatego zawsze dobrze przemyśl, co powinno znaleźć się w Twoim koszyku. Niezwykle pomocne są w tym lisy zakupów – choć wydają się banalne, to dzięki nim zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy. Przed każdą wyprawą na zakupy usiądź spokojnie w domu i spisz tylko te rzeczy, które są naprawdę potrzebne. Dokładnie rozważ, czy wyprawka dla dziecka musi zawierać wszystkie przedmioty, jakie wypisałeś. I pamiętaj, żeby nie robić żadnych wyjątków od swojej listy – będzie skuteczna tyko wtedy, gdy ściśle będziesz się jej trzymać. Zobacz, co powinna zawierać dobra, szkolna wyprawka dla dziecka i zacznij pisać listę zakupów!

1. Zeszyty
Trudno wyobrazić sobie wartościowe lekcje w szkole bez zeszytów. To one gromadzą najważniejsze informacje, pomagają przygotować się do egzaminu i stanowią nieocenione źródło wiedzy każdego dziecka. Dlatego warto, żeby były wykonane z dobrego jakościowo papieru – tak, żeby długopisy i zakreślacze nie przebijały na pozostałe strony, ponieważ znacznie zmniejsza to czytelność tekstu. Inną ważną kwestią jest okładka – twarda lub miękka. Większość rodziców decyduje się na twarde okładki. Ich zdaniem poprawia to wytrzymałość zeszytów, dzięki czemu lepiej przydadzą się dzieciom. Nic bardziej mylnego! Twarde okładki mają to do siebie, że są niezwykle ciężkie – w połączeniu z książkami plecaki dzieci sprawiają wrażenie, jakby wypełnione były cegłami. Ma to bardzo zły wpływ na młody kręgosłup, który dopiero się rozwija.

2. Długopisy i zakreślacze
Nie da się robić porządnych notatek bez długopisów lub pióra i kolorowych flamastrów. Warto przemyśleć, jaki kolor atramentu wybrać – czarny będzie bardziej widoczny, co niezwykle ułatwia naukę, jeśli dziecko jest wzrokowcem. Pomocne będą także zakreślacze – pomogą zaznaczyć to, co najważniejsze i szybko powtórzyć sobie potrzebne zagadnienia. Niestety, długopisy lubią się gubić – dlatego najlepiej kupić ich mały zapas, żeby nie musieć później wybierać się na dodatkowe zakupy.

3. Słowniki
Słowniki są niezbędne podczas nauki języków – zarówno ojczystych, jak i tych zagranicznych. Jeśli dziecko potrzebuje raz na jakiś czas szybko sprawdzić dane słowo podczas lekcji, dobrze sprawdzą się kieszonkowe słowniki – nie są zbyt ciężkie i nie zabierają dużo miejsca, dlatego bez problemu można je zabierać do szkoły. Ale największym źródłem wiedzy są rozbudowane słowniki – pozwalają dokładnie poznać nowe słowa oraz wszystkie niezbędne zagadnienia z nimi związane. Poza tym specjalistyczne słowniki nigdy nie będą bezwartościowe. Dlatego warto, żeby szkolna wyprawka dla dziecka zawierała chociaż po jednym małym i dużym słowniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here