Łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy cieszy w obliczu konieczności spłaty zadłużenia czy w obliczu tzw. czarnej godziny, natomiast zdarza się, że zbyt duża liczba zobowiązań przyczynia się do utraty płynności finansowej. W takich przypadkach z pomocą przychodzi konsolidacja pożyczek pozabankowych. Czy zawsze warto łączyć różne zobowiązania w jedno?
Co daje konsolidacja pożyczek?
Okazuje się, że konsolidacja zobowiązań pożyczkowych charakteryzuje się co najmniej kilkoma zaletami. Przede wszystkim najczęściej pożyczki łączone są w jedno zobowiązanie, które spłacane jest na znacznie bardziej atrakcyjnych i opłacalnych warunkach, nowa pożyczka generuje po prostu niższe koszty. Co więcej, trzeba przyznać, że jedno zobowiązanie daje optymalny komfort w zakresie regulowania należności. Od momentu połączenia kilku pożyczek klient spłaca tylko jedną ratę, co znacznie ułatwia zarządzanie własnym budżetem. Połączenie kilku pożyczek może poprawić zdolność i wypłacalność klienta, dzięki czemu ten w razie potrzeby może dobrać dodatkowe środki.
Kiedy konsolidować pożyczki?
Połączenie kilku pożyczek w jedno zobowiązanie jest korzystne, jeśli pożyczkobiorca odczuwa dyskomfort w zakresie spłaty miesięcznych rat o różnej wartości. To też dobra opcja, jeśli wcześniej zaciągnięte pożyczki nie charakteryzują się opłacalnymi warunkami współpracy z instytucją pozabankową.
Jak wybrać dobrą pożyczkę konsolidacyjną?
Jeśli chcesz skorzystać z opcji połączenia kilku zaciągniętych wcześniej pożyczek, sprawdź najpierw oferty konkurencyjnych względem siebie firm. Musisz wiedzieć, że każda instytucja pozabankowa ustala własne warunki współpracy z klientem. Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu “konsolidacja kredytów Łódź” albo znajdź aktualny ranking pożyczek konsolidacyjnych. W tych zestawieniach znajdziesz najważniejsze kryteria, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności oferowanych zobowiązań. Wybieraj te dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Zwracaj uwagę nie tylko na niższe koszty całkowite połączonej pożyczki, ale również inne warunki spłaty. Znaczenie może mieć okres współpracy, liczba nowych rat, wysokość ewentualnych odsetek za zwłokę w spłacie czy formalności, jakie trzeba spełnić, aby móc otrzymać pożyczkę konsolidacyjną. Dzisiaj największą popularnością cieszą się te zaciągane za pośrednictwem internetu, które minimalizują konieczne do spełnienia formalności. Najczęściej potencjalny klient musi jedynie wykazać stały dochód, który świadczy o jego pełnej wiarygodności i wypłacalności.