Technika wytwarzania dywanów z wełny jest znana i ceniona od setek lat. Dawniej były one tkane ręcznie, natomiast dziś do ich produkcji wykorzystuje się maszyny, które nie umniejszają ich wysokiej jakości. Dywany wełniane są doskonałym wypełnieniem przestrzeni salonu i gabinetów, dodając im elegancji i indywidualnego charakteru. Szczególnie cenione są ich właściwości, takie jak np. sprężystość włókien, które sprawiają, że dywany niezawodnie spełniają swe funkcje ocieplenia i stylizacji naszych wnętrz.

Czym charakteryzują się dywany wełniane?

Dywany wełniane są produktami wysokiej jakości, są one odporne na ścieranie, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się ich wyglądem. Dodatkowo włókna wełniane są bardzo elastyczne, przez co dywan nie będzie podlegał przekształceniom i odgnieceniom, stąd można go używać także w często eksploatowanych pomieszczeniach. Wełna pozwala na głębsze nasycenie barwnikiem, dlatego produkty z niej powstałe charakteryzują się intensywnością kolorów, które nie blakną.

Dywan z wełny będzie pełnił funkcję izolacyjną, dlatego doskonale sprawdzi się na zimnych posadzkach i nieogrzewanych podłogach. Zaletą jego jest także duża higroskopijność. Kiedy w pomieszczeniu będzie zbyt mało lub za dużo wilgoci, dywan odpowiednio odda lub wchłonie wilgoć. Dodatkowo wełna jest materiałem ekologicznym, wiec mamy pewność, że produkty z niej wytworzone są przyjazne dla środowiska.

Dla kogo przeznaczone są dywany wełniane?

Dywany wełniane doskonale dopełniają wnętrza o różnych stylizacjach, nadając im przytulnego charakteru. Wełna jest materiałem hipoalergicznym, dlatego na zakup dywanu z tego surowca powinny zdecydować się osoby zmagające się z alergiami. W ten sposób uniknie się namnażania roztoczy i pleśni, które najczęściej swoją pożywkę znajdują na gęstych włóknach dywanowych.

Włosie z wełny łatwo nie wchłania brudu, co pozwala na dłuższe zachowanie go w czystości. Zanieczyszczenia osadzają się na powierzchni, dlatego łatwo je usunąć, nie dopuszczając do większego zabrudzenia. Przez pierwsze tygodnie od zakupu dywany mogą pylić, dlatego wymagają częstszego odkurzania, jednakże nie zmienia to gęstości runa.

Dywany Topworld.pl

Nasze dywany powstały z wysokogatunkowego materiału – naturalnej wełny nowozelandzkiej. Zapewnią one eleganckie i praktyczne pokrycie podłogi. Szeroki wybór wzorów pozwala na zastosowanie naszych dywanów zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i tych o nowoczesnym designie. W ofercie znajdziemy produkty inspirowane wschodnim wzornictwem, etnicznymi akcentami i geometrycznymi fasonami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here