Plastikowa łopatka, grabki, wiaderko i kilka foremek to podstawowe zabawki na plażę, dzięki którym dziecko będzie miało świetną rozrywkę, a rodzice chwilę wytchnienia i czas dla siebie. Oczywiście w sklepach z akcesoriami dla dzieci znajdziemy również wiele innych przedmiotów zaprojektowanych z myślą o zabawach w wodzie lub piasku. To różnego rodzaju pojazdy, w tym plastikowe wywrotki i łódki, a także dmuchane koła ratunkowe, piłki, latawce i wiele więcej. Które z nich wybrać?

Gadżety dla najmłodszych

Dzieciom w wieku przedszkolnym i młodszym do gustu najbardziej przypadną stosunkowo proste zabawki plażowe, w tym przede wszystkim różnorodne zestawy do zabaw w piasku. Składają się na nie wspomniane już wcześniej wiaderka, foremki, grabki, łopatki i konewki. Najczęściej są one wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu z powodzeniem dziecko może bawić się nimi zarówno w piasku, jak i w wodzie. Możliwość nabierania i przenoszenia wody, kopania dołów, stawiania babek z piasku czy budowy większych zamków to świetna rozrywka nie tylko dla malucha, ale często również dla jego starszego rodzeństwa czy rodzica. Najmłodszym mogą spodobać się również takie zabawki na plażę jak łódki, do których można przywiązać sznurek i prowadzić po wodzie czy różnego rodzaju samochodziki, w tym plastikowe wywrotki do przewożenia piasku.

Aktywna zabawa dla starszych

Dzieci w wieku szkolnym zwykle preferują bardziej aktywne formy zabawy, stąd najpopularniejszą kategorią dedykowanych im zabawek plażowych są ich odmiany dmuchane i niektóre akcesoria sportowe. W sprzedaży znajdziemy całe mnóstwo różnego rodzaju materaców, kół ratunkowych i piłek, którymi dzieci mogą bawić się w wodzie. Piłki oczywiście można wykorzystać również do zabaw nad wodą. Popularne zabawki na plażę dla starszych dzieci to także latawce, zestawy do gry w badmintona czy różnego rodzaju dyski do rzucania typu frisbee. Oczywiście w tym przypadku do zabawy potrzeba co najmniej dwóch osób, ale z powodzeniem mogą uczestniczyć w nich zarówno dzieci, jak i dorośli. Taka zabawa testuje dziecięcą sprawność fizyczną i zapewnia mnóstwo frajdy, zwłaszcza jeśli dziecko ma możliwość gry z rodzicami.

Jeśli szukasz sprawdzonej zabawki na plażę dla malucha, wybierz dla niego wieloczęściowy zestaw do piaskownicy, lekki, plastikowy pojazd typu wywrotka lub pływającą po wodzie małą łódkę. Dla dziecka nieco starszego wybierz zabawki dmuchane, a dla dzieci najbardziej aktywnych jeden z popularnych gadżetów sportowo-rekreacyjnych, takich jak zestaw do badmintona, piłkę do siatkówki czy frisbee.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here