Wybór ciekawej zabawki da dziecka w obecnych czasach to ogromne wyzwanie. Współcześnie dzieci, mają właściwie wszystko, o czym tylko zamarzą. Dodatkowo, jeśli chcemy, aby zabawka miała jeszcze, choć minimalny charakter edukacyjny, to już naprawdę będzie ciężko coś wybrać.

Dobór zabawki dla dziecka zależy przede wszystkim od wieku malucha. Inną zabawkę wybierzemy dla rocznego dziecka a inną dla pięciolatka. Dla najmłodszych idealnie sprawdzą się takie zabawki jak grające karuzele czy też maty edukacyjne, na których maluch będzie mógł ćwiczyć i do woli się przewracać. Przydatnym gadżetem dla najmłodszych dzieci, mogą okazać się także gryzaki orz grzechotki. Prezent dla dziecka nie musi być przecież duży, a warto, żeby był choć trochę praktyczny. Innym dobrym pomysłem na prezent dla noworodka może być ciepły i miły kocyk, którym maluch będzie mógł się otulić w razie zimna lub po kąpieli. To także bardzo przydatna rzecz, którą z pewnością docenią rodzice maluszka.

Dla starszych dzieci wybór prezentu może okazać się nieco trudniejszy. Tutaj w dużej mierze o zabawce, jaką możemy wybrać, będzie płeć dziecka. Inne zabawki dedykowane są dla chłopców, a inne dla dziewczynek, chociaż oczywiście nie można generalizować. Są także zabawki, które są uniwersalne dla obydwu płci przykładowo puzzle dla dzieci. To dobry prezent tak naprawdę nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Niektórzy lubią bowiem układać wieczorami puzzle, które następnie wieszają jako obrazy w swoich domach. Niby prosta i popularna zabawka dla dzieci, a może ucieszyć także dorosłego.

Dla chłopców zawsze popularną i dobrą zabawką na prezent będą wszelkiego rodzaju samochodziki. Ale tutaj także dobrze wiedzieć, czy obdarowywany chłopiec raczej woli szybkie miniaturki samochodów wyścigowych, czy duże ciężarówki z ogromnymi naczepami.

Dla dziewczynek zawsze sprawdzą się lalki. Oczywiście w każdym sezonie inne lalki będą modne i tak naprawdę bardzo ciężko za tym nadążyć. Istnieją także lalki, które posiadają wiele różnych, dodatkowych funkcji, jak umiejętność mówienia, czy też śpiewania. Niektóre lalki mogą pełnić także charakter edukacyjny, kiedy przykładowo recytują lub wyśpiewują litery alfabetu.

Niektóre dzieci lubią także gry planszowe. To bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka, który może okazać się też ciekawą rozrywką dla całej rodziny. Wspólne granie w planszówki często jest ogromną frajdą dla całej rodziny – także dla dorosłych domowników.

Wybierając jakąkolwiek zabawkę dla dziecka, warto pamiętać o bezpieczeństwie. Zabawki powinny mieć wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa. Należy też dobrze sprawdzić, od jakiego wieku dziecko może bawić się daną zabawką i czy nie posiada ona zbyt drobnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Bezpieczeństwo dziecka jest przecież najważniejsze i warto każdą zabawkę dokładnie sprawdzić i prześwietlić, zanim podamy ją do zabawy naszemu maluchowi. Atesty są bardzo ważne i nie należy ich pod żadnym pozorem lekceważyć, nie warto kupować zabawek z nieznanych źródeł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here