Czasem planujemy ciążę, a czasem jest ona dla nas ogromnym zaskoczeniem. Niektórzy przyszli rodzice miesiącami przygotowują się na ciążę i powitanie na świecie swojego upragnionego dzieciaczka, a niektórzy zostają zaskoczeni nową sytuacją i próbują się w niej szybko odnaleźć. Przyjście na świat maleństwa oczywiście poprzedza szereg przygotowań i planów, które można zebrać w kilka punktów.
Pierwszy i często najbardziej długotrwały etap to wybór imienia dla maluszka. Przyszli rodzice oczywiście tuż po tym jak dowiedzą się, ze spodziewają się dziecka zaczynają sprawdzać w Internecie najpopularniejsze imiona dla dzieci, aby wpasować się w mocne aktualnie trendy. Kiedy pokolenie naszych rodziców było dziećmi najpopularniejsze imiona dla dzieci tamtych czasów to Anna, Urszula czy Bożena dla dziewczynki, oraz Zbyszek, Krzysztof lub Tadeusz dla chłopca. Niejednokrotnie rodzice nadawali maluchom imiona po dziadkach, aby w ten sposób oddać im honor, a także imiona świętych, aby w magiczny sposób opiekowali się oni maluszkami noszącymi ich imię. A jakie imiona dla dzieci są popularne w dwudziestym pierwszym wieku? Okazuje się, że nie ma teraz żadnych ograniczeń. Wielu rodziców decyduje się nadać dzieciom takie imiona, które można będzie łatwo wymówić także za granicą, jakby przeczuwając, że latorośl może zdecydować się na szkołę średnią lub studia w Londynie, Paryżu czy Mediolanie. Stąd do łask wróciły imiona takie jak Anna, Benjamin i Adam. Jest to bardzo mądre posunięcie, które pomoże uniknąć dziecku różnych nieprzyjemnych lub stresujących sytuacji.
Kiedy znamy już płeć dziecka i wstępnie wybraliśmy imiona dla dzieci możemy skupić się na przygotowaniu pokoju. Każdy rodzic ma inną wizję pokoju dla dziecka, a na różnych stronach internetowych znajdziemy miliony inspiracji, podpowiedzi, opisów i zdjęć, które pomogą nam w aranżacji pokoju naszego dzieciątka. Dawno minęły już czasy, kiedy rodzice spodziewający się dziewczynki malowali ściany pokoiku na różowy i w tym kolorze kompletowali całą wyprawkę.
Dziś rodzice stawiają raczej na neutralne barwy, często inspirowane kolorami ziemi. Pięknie wyglądają pokoiki dziecięce pomalowane beżową lub mleczną farbą, w których znajdują się jasne meble, szare lub beżowe półeczki, kocyki w kolorze brązu, grafitu lub zieleni. Także radosna żółć powinna idealnie pasować do każdego wnętrza delikatnie je przy tym rozjaśniając.
Przygotowując się na przyjście naszego maleństwa na świat na pewno zaczynamy kupować różne ubranka, pieluszki, kosmetyki czy chusty. Na początku jeszcze ostrożnie, natomiast w trzecim trymestrze musimy być już przygotowani na przyjście małego człowieka na świat. Pakowanie torby do szpitala nie zostawiajmy na ostatnią chwilę, a sumiennie i ostrożnie przygotujmy wszystko nawet półtora miesiąca wcześniej, gdyż nigdy nie wiemy kiedy dokładnie nasz mały człowiek zachce zjawić się na świecie.
Oczekiwanie na przyjście dzieciaczka na świat jest cudownym czasem, który powinien spajać więź między przyszłymi rodzicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here