Badanie USG tarczycy – Warszawa to usługa wykonywana wielu gabinetach diagnostycznych pod okiem specjalistów z tej dziedziny medycyny. Warto wiedzieć, że to całkowicie bezinwazyjne badanie, które zdaniem specjalistów jest najłatwiejszą metodą analizowania i wykrywania stanów chorobowych tarczycy. Pamiętaj, że do badania nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że umówisz się na USG. Warszawa to dobre miejsce na wykonywanie takich badań ze względu na dużą dostępność specjalistów.

USG Tarczycy – Warszawa. Na czym polega to badanie?

Chcesz wiedzieć, jak w praktyce wygląda USG tarczycy? Warszawa skupia w placówkach medycznych wielu specjalistów wykonujących tego typu bezbolesne zabiegi. Ten polega przede wszystkim na posmarowaniu szyi pacjenta żelem (pacjent w pozycji stojącej), a następnie przeprowadzenie badania specjalną głowicą USG. Obraz bezpośrednio z urządzenia wyświetlany jest na ekranie monitora. Lekarz w tym przypadku widzi wielkość gruczołu oraz jego grubość.

USG tarczycy – Warszawa pozwala na przeanalizowanie tego, czy w obrębie tarczycy nie ma żadnych niepokojących zmian, czyli guzków i torbieli. Wykonywanie badania w postaci USG nie stanowi żadnego zagrożenia dla pacjenta. Pamiętaj jednak o tym, aby przed samym badaniem zdjąć biżuterię oraz ubrania.

Kiedy warto wykonać USG tarczycy?

Wpisując frazę USG tarczycy – Warszawa dowiesz się nie tylko, gdzie znajdziesz najlepszych specjalistów w tym zakresie, ale poznasz też ceny usługi. Oprócz tego istotną wiedzą o tarczycy jest to, kiedy warto wykonywać jej badania. Te zaleca się zrobić zawsze wtedy, kiedy występują jakiekolwiek powiększenia obwodu szyi, wyczuwalne zmiany w obrębie tarczycy oraz nieprawidłowe odczyty z badań hormonalnych.

Jakie choroby można wykryć poprzez USG tarczycy?

Wykonując badanie w postaci USG tarczycy, istnieje duże prawdopodobieństwo nawet wczesnego wykrycia takich chorób, jak:

  • torbiele, guzki, lity o średnicy do 5 mm;
  • zapalenia ostrego, podostrego de Quervain’a oraz przewlekłego Hashimoto;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • nieprawidłowości związane z wydolnością tarczycy np. nadczynnością.

USG tarczycy Warszawa to niewielki koszt, gdyż ten najczęściej oscyluje w granicach 200-220 złotych. W razie występowania niepokojących zmian w obrębie tarczycy i nie tylko zawsze warto umówić się do specjalisty na badanie. Wczesne wykrycie choroby to większa szansa na skuteczne jej leczenie, dlatego nie zwlekaj i postaw na USG tarczycy w Warszawie pod okiem sprawdzonych specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here