Urodziny zazwyczaj każdemu dziecku kojarzą się z samymi przyjemnymi chwilami. W tym jednym, wyjątkowym dniu jest cały czas w centrum uwagi, dostaje prezenty, dmucha świeczki na torcie i spędza czas z najbliższą rodziną lub przyjaciółmi. Chcemy, aby nasze dziecko miało wspaniałe wspomnienia z każdych obchodzonych urodzin. Szukamy więc różnych możliwości, jak jeszcze można uatrakcyjnić ten dzień.
Urodziny dla dzieci teraz zazwyczaj spędza się bardziej wyjątkowo niż po prostu na spotkaniu w domu z najbliższymi przy kawie i torcie. Dzieci mają wymagania, a wystarczy, że usłyszą, że ich koleżanka miała urodziny w sali zabaw, a kolega z kolei w parku rozrywki. Aby faktycznie hucznie świętować urodzinki trzeba teraz się postarać. Możliwości jednak jest dużo i są na tyle zróżnicowane cenowo, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Planując ten dzień, warto przede wszystkim uwzględnić wiek dziecka, jego charakter, temperament i zainteresowania. Inaczej będą bawić się maluchy, a inaczej nastolatki.
Młodsze dzieci na pewno zapamiętają szalone urodziny spędzone na sali zabaw. Większość takich sal ma w swojej ofercie organizację urodzin. Można wynająć bawialnię na dwie czy trzy godziny i zaprosić przyjaciół naszego dziecka. Jeżeli zależy nam na prywatności, warto jednak dopytać się wcześniej, czy sala będzie wynajęta na wyłączność – czasami zdarzają się łączone urodziny. Dzieci mogą bawić się same lub w towarzystwie wynajętej animatorki – jak najbardziej można połączyć skorzystanie z usług firmy animacyjnej z urodzinami na sali zabaw.
Jednak animator może przyjść także do naszego domu. Możemy wynająć kreatywną i radosną osobę, która zajmie naszym dzieciom czas na kilka godzin. Nie tylko stworzy zwierzaki z balonów czy pomaluje buźki, ale przede wszystkim zorganizuje wiele zwariowanych zabaw. Animator może też przygotować tematyczne urodziny w oparciu na przykład o ulubioną bajkę naszego dziecka. Przeniesie maluchy w świat ukochanych bajek, co na pewno zapamiętają na długo. Dorośli w czasie takich urodzin mogą spokojnie spędzić czas w swoim towarzystwie, przy herbacie czy kawie.
Impreza urodzinowa naszego dziecka może się odbyć także bez animatora. Starszym dzieciom możemy urządzić ognisko lub piknik – na pewno będą zachwycone. Na zabawie w domu możemy spróbować odciągnąć ich na jedno popołudnie od komputerów i telefonów za pomocą gier planszowych – na pewno takie urodziny zapamiętają na długo.
Jeżeli puścimy wodze wyobraźni i odpowiednio przeszukamy internet, na pewno możemy wymyślić zdecydowanie bardziej oryginalne sposoby na organizację dziecięcych urodzin. Wiele firm i organizacji ma teraz w ofercie wyprawianie urodzin dla maluchów. Być może za kilka lat staną się coraz popularniejsze urodziny w parkach trampolin, escape roomach, basenach czy nawet… w spa. Częściej też spotykamy się z ofertami edukacyjnych urodzin, podczas których dzieci mogą uczestniczyć na przykład w warsztatach na interesujący je temat. Propozycji jest naprawdę sporo – trzeba się rozejrzeć i dobrze przemyśleć tak, aby urodziny dla dzieci były radosne i wyjątkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here