Jedno jest pewne, zęby zawsze będą podatne na zużycie, próchnicę i urazy. Jest więc oczywiste, że materiały do odbudowy zębów będą dostępne przez wiele lat i każdy gabinet oraz sklep sprzęt stomatologiczny powinien być na to przygotowany.

Co nowego w temacie odbudowy zęba?

Odbudowujemy zęby od setek lat, ale dopiero niedawno technologia posunęła się do przodu, aby umożliwić nam tworzenie bardziej przewidywalnych uzupełnień o dłuższej przewidywanej żywotności. Nowe uzupełnienia oferowane przez sklep sprzęt stomatologiczny to też lepsza estetyka, ulepszona forma i funkcja, a także produkty, które są łatwiejsze w użyciu.

Sprawdź ofertę na: https://e-store.koldental.com.pl/

Wczesne wypełnienia były dobre, ale z biegiem czasu często sprawiały nam więcej problemów, takich jak rozszerzanie się, kurczenie, wycieki i zużycie, a wszystko to przyczyniało się do powolnego obumierania zęba.

Żadne uzupełnienie zęba nie jest na zawsze

W przypadku uzupełnienia kompozytowego możesz doradzić pacjentowi, że powinno to wystarczyć na około osiem do dziesięciu lat, podczas gdy w przypadku glasjonomeru będzie to krótszy czas. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w pewnym momencie każde uzupełnienie będzie wymagało ponownej wizyty i wymiany / naprawy / modernizacji itp. Jednak żywotność tego zęba i uzupełnienia można wydłużyć, jeśli obszar będzie:

  • regularnie czyszczony,
  • zabezpieczony,
  • wesprze go remineralizacja.

Odwiedź sklep dentystyczny Warszawa, a przekonasz się, że postęp technologiczny dostarczył nam materiałów, które mogą w pewnym stopniu pomóc w ograniczeniu tych długoterminowych problemów. Kompozyty, które obecnie są powszechnie stosowane w większości gabinetów dentystycznych naprawdę zaskakują swoją funkcjonalnością. Zaczynając od półprzezroczystych, płynnych materiałów, produkty te powodują znacznie mniejsze naprężenia w odbudowie, a tym samym wywierają znacznie mniejszy nacisk na otaczający ząb.

Odbudowa zęba na miarę czasów – czyli jaka?

Format odbudowy, który jest jednym z najbardziej innowacyjnych, jakie pojawiły się na rynku w ostatnim czasie zawiera redukujące stres monomery i prawdziwy nanowypełniacz. Takie narzędzia stomatologiczne wskazane są zarówno do prac w zębach przednich, jak i bocznych. Wykazują bardzo niskie naprężenia wewnętrzne oraz doskonałe właściwości ścierania przylegającego szkliwa.

Jednak prawdopodobnie najbardziej wyróżniającą się cechą tego materiału jest jego zdolność do zmiany współczynnika załamania światła podczas utwardzania. Ta wysoce nowatorska zmiana współczynnika załamania światła umożliwia umieszczenie materiału masowego, gdy jest półprzezroczysty, a następnie podczas utwardzania zmiana współczynnika załamania światła zwiększa nieprzezroczystość materiału, dając zadowalający estetycznie wynik końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here