Planujesz rozwód, ale nie wiesz, jak napisać pozew? Być może pomocny okaże się prawnik – Warszawa. Rozwód to często sprawy, które najczęściej są mocno skomplikowane, szczególnie jeśli chodzi o orzeczenie winy jednej ze stron postępowania. Dobrze przygotowany pozew o rozwód to pierwszy krok, jaki należy wykonać, aby rozpocząć procedury sądowe w celu zakończenia związku małżeńskiego.

Pozew o rozwód powinien zawierać szereg informacji o stronach postępowania, sytuacji majątkowej, potomkach oraz ewentualnym podziale majątku. Im szerzej opiszesz pozew, tym szybciej sąd zapozna się ze sprawą. Wniosek można napisać samodzielnie, choć poprawne stworzenie dokumentu bywa problematyczne. Z tego względu lepiej poprosić o pomoc doświadczonego prawnika.

W czym może pomóc prawnik – Warszawa? Rozwód to nie wszystko!

Zastanawiasz się, w jakim zakresie pomoże Ci prawnik – Warszawa? Rozwód to dość skomplikowana sprawa, do której warto zdecydować się na współpracę z adwokatem. Osoba na stanowisku prawnika będzie się zajmować:

  • reprezentowaniem interesów klienta,
  • pełnym doradztwem prawnym,
  • wsparciem merytorycznym,
  • pomocą w uzupełnianiu dokumentacji dla sądu,
  • negocjacjami ze stronami postępowania,
  • prowadzeniem mowy sądowej.

Jeśli złożysz pozew o rozwód przygotowany z pomocą prawnika, nie rezygnuj z jego dalszej pomocy. To sposób, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną sprawę, a także zredukować stres związany z rozprawą przed sądem.

Pozew o rozwód – ile to kosztuje?

Niestety złożenie pozwu rozwodowego generuje pewne koszty. Osoba składająca wniosek do sądu musi liczyć się z opłatą na poziomie 600 złotych, która jest zwracana w całości w przypadku wygrania sprawy przez powoda lub powódkę. Opłaty sądowe można najczęściej uregulować osobiście w urzędzie lub przez internet. Jeśli zdecydujesz się na złożenie pozwu przez pełnomocnika, np. adwokata, musisz liczyć się z opłatą dodatkową w wysokości 17 złotych.

Jeśli pomiędzy małżonkami nie obowiązywała rozdzielność majątkowa, konieczne będzie uiszczenie dodatkowej opłaty 300 lub 1000 złotych, zależnie od tego, czy strony postępowania są zgodne ze sobą, co do podziału wspólnego majątku.

Co więcej, pozew o rozwód złożony w celu rozwiązania związku małżeńskiego bez orzekania o winie generuje mniejsze koszty. W tym przypadku sąd zwraca 300 złotych powodowi lub powódce, a pozostałą kwotę dzieli na pół pomiędzy strony postępowania. Skorzystaj ze wsparcia adwokata – Warszawa. Rozwód dzięki temu przebiegnie sprawniej, a Ty należycie przygotujesz pozew rozwodowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here