System CMS WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie, który wykorzystywany jest do tworzenia różnego rodzaju witryn internetowych. Niezależnie od tego, czy jest to sklep internetowy, strona biznesowa, blog czy portfolia warto zadbać o pozyskanie oraz utrzymanie ruchu na stronie internetowej. Jedną z najlepszych metod pozwalających na promocję swojej marki jest wykorzystanie w tym celu e-mail marketingu, którego podstawą funkcjonowania jest newsletter.

Newsletter do WordPressa – dlaczego warto go wysyłać?

E-mail marketing to metoda, która jest powszechnie wykorzystywana do tworzenia opłacalnych reklam i promocji treści tworzonych w systemie WordPress. Kluczowym elementem tego rodzaju strategii reklamowej jest newsletter, który wykorzystywany jest do regularnej komunikacji z klientami oraz promocji i sprzedaży produktów. Zdecydowanie się na wdrożenie tego komponentu marketingowego to rozwiązanie, które niesie za sobą szereg korzyści dla właściciela danej witryny internetowej, takich jak:

• Stworzenie płynnej formy kontaktu z odbiorcami zainteresowanymi tworzonymi treściami czy oferowanymi na stronie internetowej produktami i usługami
• Zwiększenie zaangażowania klientów poprzez dostarczanie im cennych informacji w postaci dodatkowych artykułów blogowych, filmów, wskazówek czy innych treści, które mogą zaciekawić subskrybentów newslettera
• Możliwość efektywnej promocji oferowanych produktów
• Wysoki zwrot inwestycji

Forma e-mail marketingu, jaką jest newsletter oprócz wielu zalet, ma też swoje wady. Najważniejszą z nich jest możliwość przekierowania wysyłanych maili do spamu lub pominięcie ich pominięcie przez odbiorców. Skuteczne prowadzenie newslettera oraz zapewnienie wysokiego wskaźnika jego dostarczalności wymaga stworzenia własnej bazy odbiorców przy pomocy formularza subskrypcyjnego i zdecydowanie się na instalację w WordPressie wysokiej klasy wtyczki do newslettara, która pozwoli na wykorzystywanie możliwości stwarzanych przez tę formę reklamy w pełni.

WordPress wtyczki do newslettera – jaką wybrać?

Witryny internetowe oparte na WordPress w prosty sposób mogą być promowane przy pomocy zapisu i wysyłki newslettera do odbiorców. W tym celu wykorzystywane są specjalne wtyczki pozwalające na wysyłanie kampanii mailingowych oraz znaczne uproszczenie pracy i oszczędność czasu.

Jedną z lepszych wtyczek do rozpoczęcia swojej przygody z e-mail marketingiem jest wtyczka do newslettera do WordPress od Freshmail, która stanowi kompleksowe rozwiązanie pozwalające na rozwój Twojego biznesu w internecie poprzez tworzenie perfekcyjnych formularzy i pop-ów umożliwiających zapis czytelnika do newslettera. Wtyczka Freshmail stwarza także szereg dodatkowych funkcjonalności, które obejmują definiowanie wyglądu pop’upu, wyświetlanie formularzy subskrypcji w formie pop’up, możliwość definiowania kryteriów wyświetlania formularzy. Niezwykle pomocna jest także możliwość integracji wtyczki z Google Analytics oraz funkcja automatycznego zapisu do subskrypcji przez checkbox dodawany do standardowych formularzy systemu WordPres lub innych zainstalowych wtyczek – WooCommerce, Easy Digital Download, MultiSite czy bbPress. Tak bogaty wachlarz możliwości stwarzany przez Freshmail pozwala na tworzenie wysokiej jakości kampanii mailingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here