Uprawa marihuany w domu wymaga przygotowania specjalnych warunków, należy zadbać o oświetlenie, które zastąpi światło słoneczne występujące w warunkach naturalnych.

W tym przypadku można wykorzystać świetlówki, żarówki LED czy też panele posiadające dużą ilość diod. Aby dobrze wykorzystać miejsce, dobrym pomysłem będzie zastosowanie growboxa, czyli namiotu uprawowego, może być to stelaż z materiałem, który wewnątrz posiada warstwę odblaskową, lub też mała szafka wykonana przykładowo ze sklejki.

Jak zrobić growbox do uprawy marihuany?

Gotowe growboxy możemy zakupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do hodowli, lub też przygotować go we własnym zakresie. Warto zadbać o wytrzymały stelaż, do którego będziemy przymocowywać oświetlenie, możemy wykorzystać w tym przypadku aluminium, stelaż metalowy czy plastikowy. Powinien on posiadać odpowiednią wytrzymałość. Dodatkowo wybieramy także materiał, który będzie odporny na wilgoć, od środka powinniśmy zastosować materiał odbijający światło, aby zwiększyć natężenie światła w środku. W tym przypadku możemy zastosować folię aluminiową, która będzie dodatkowo rozpraszała światło emitowane przez żarówki.Wielkość namiotu uprawowego wybieramy w zależności od naszych potrzeb, ilości roślin, wielkości pomieszczenia. Nasiona umieszczamy w donice, mogą być to także rozwiązania przystosowane do uprawy hydroponicznej. W tym przypadku roślina pobiera składniki odżywcze z wody, do której dodawany jest nawóz. Dzięki temu uzyskujemy plony szybciej, rośliny wzrastają wyżej. Wyposażeniem namiotu mogą być także czujniki, termometr, czujnik wilgotności, który pozwoli nam uzyskać optymalne warunki. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wentylację, dlatego growbox powinien posiadać otwory umożliwiające zainstalowanie rur wentylacyjnych.Dobrym pomysłem będzie zakupić gotowy growbox jak zrobić dodatkowe elementy związane z wentylacją oraz oświetleniem możemy dowiedzieć się w internecie. W sklepach z akcesoriami do uprawy możemy zakupić wszystko, co będzie nam potrzebne do domowej uprawy marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here