Kiedy przychodzi na świat nasze długo wyczekiwane dziecko, staramy się zapewnić mu najlepsze warunki rozwoju. Rozpoczynamy poszukiwania ekologicznych i atestowanych zabawek, wygodnych łóżeczek z najlepszymi materacykami, a także wózka czy innych gadżetów. Oczywiście wszystkie kolorowe pisma skierowane do młodych kobiet wypełnione są po brzegi radami, a także polecanymi produktami. Dodatkowo możemy sprawdzić jaka znana osobistość, reklamuje swoim nazwiskiem dany sklep, a tym samym kierować się tym kryterium. Jednak jest to wątpliwy wybór z racji, że gwiazdom za takie kampanie płaci się ogromne pieniądze, a tym samym nie oznacza to, że konkretny przedmiot jest wart swojej ceny.
Zdarza się, że noworodek wcale nie akceptuje wybranego przez rodziców wózka z najwyższej półki. Na nic zdają się ogromne pompowane koła, kolorowa budka, głęboka gondola i mnóstwo zabawek – dziecko płacze wniebogłosy i każdy spacer kończy się błyskawicznym powrotem do domu, a zarazem stresem po stronie rodzica. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest nosidełko dla dziecka. Czuje ono wtedy bliskość rodzica, jego ciepło, a także bicie serca i automatycznie się uspokaja. Najczęściej również delikatne kołysanie powoduje, że mały człowiek szybko zasypia, a opiekun ma wolne ręce i może swobodnie robić zakupy, gotować obiad czy zwyczajnie odpoczywać.
Wybierając jednak nosidełko należy pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Przede wszystkim nosidło dozwolone jest dla dzieci, które już same stabilnie siedzą. Jest to bardzo ważne, bowiem w innym przypadku możemy negatywnie wpłynąć na kręgosłup pociechy, a nawet wyrządzić mu krzywdę. Po drugie, nosidło musi mieć szeroki panel aby nóżki dziecka były ułożone jak u żabki, im szerzej tym lepiej. W innym wypadku dziecko po prostu wisi, a cały ciężar ciała opiera się na jego kroczu. Warto zawsze pomyśleć jak my czulibyśmy się wisząc w takiej pozycji przez kilka godzin, za nim skażemy własnego maluszka na takie coś.
Jeśli już postanowimy, że będziemy nosić dziecko od pierwszych dni, zamiast wozić w wózku, powinniśmy więc wybrać chustę. Jest to najlepsze rozwiązanie ze względów zdrowotnych dla maluszka. Wygoda jaką w ten sposób osiągniemy również jest nieoceniona. Najlepiej umówić się na spotkanie z osobą, która zawodowo zajmuję się tego typu sprawami i pokaże nam kilka splotów w taki sposób aby było wygodnie nam jak i dziecku. Coraz częściej kawiarnie w dużych miastach oferują cykliczne spotkanie dla chustujących mam i wtedy w miłym gronie możemy nabyć kilka nowych umiejętności, zrelaksować się, a przede wszystkim spędzić miło czas. Chusty wydają się być drogie, jednak zawsze możemy ją kupić na samym początku od innej mamy za połowę ceny, albo wypożyczyć lub wymienić się w sposób barterowy. Dobrze jeśli uda nam się zdobyć chustę atestowaną, która jest z naturalnego włókna, a tym samym będzie idealnie spełniała swoje funkcje.
Rola rodzica jest niezwykle trudna ale warto poświęcać jej całą swoją uwagę. W przyszłości na pewno zwróci nam się to z nadwyżką, a dziecko okaże wdzięczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here