Wiele osób żyje w przekonaniu, że Walentynki, czyli Święto Zakochanych wygląda wszędzie tak samo, bez względu na kulturę. Jest to błędne stwierdzenie, prawdą jest, że wszystko kręci się wokół miłości, jednak przybiera to nieco odmienną formę, w zależności od danej kultury. Jak obchodzone są Walentynki w innych częściach świata?
Źródło: https://www.poprostukasia.pl/kulturowe-walentynki/
Walentynki w stylu Indii
Mimo, że od wieków ojczyzna Kamasutry jest kojarzona ze stolicą miłości i seksu, to w ostatnich latach w wyniku radykalizacji muzułmańskiej części społeczeństwa, dochodzą słuchy o coraz odważniejszych głosach, które mówią o konieczności duchowego odrodzenia i odrzucenia rozwijającego się rozpasania. Walentynki, przez niektóre osoby są traktowane jako coś nieznanego, a przede wszystkim jako coś rażąco szkodliwego. Są przejawem sabotażem indyjskiego porządku społecznego. Dlatego od kilku lat hinduscy duchowni dość głośno nawołują do całkowitego bojkotu korporacyjnych walentynek. Są one uważane za symbol upadku moralności.
Włoskie walentynki
Na południu, a dokładnie we Włoszech kolorem, który dominuje w okresie walentynkowym jest czerwień. Jeżeli chodzi o prezent, którym chcemy obdarować swoją ukochaną lub ukochanego nie jest istotny, najważniejsze jest to, żeby był w jednym z odcieni koloru miłości. Włosi wychodzą z założenia, że pierwszy mężczyzna, który zostanie zauważony przez kobietę, która jeszcze nie wyszła za mąż, zostanie jej mężem w przeciągu roku. Podobno w Dniu Zakochanych, czyli 14 lutego już od poranka wiele kobiet wygląda przez okna swojego dom, w nadziei że dostrzeże mężczyznę, z którym spędzi resztę życia.
Orientalne walentynki
Pewnie wiele osób o tym nie wie, ale w Japonii Święto Zakochanych to okazja dla kobiet do wyrażenia swoich uczuć, względem ukochanego. A jak jest z mężczyznami? Panowie rewanżują się dopiero w późniejszym czasie, kiedy dokładnie? W dzień kobiet. Trochę to dziwne, ale taki zwyczaj tam panuje. Kobiety najczęściej wyrażają swoje uczucia poprzez czekoladki, które wcześnie własnoręcznie przygotowują i wręczają swojej drugiej połówce. W Japonii Walentynki są dedykowane Panom. Prawdopodobnie wynika to z hierarchizacji społecznej, jaka panuje w tym kraju.
Zobacz też: http://samznatury.pl/ekstremalne-walentynki-dla-dwojga-czy-to-dobry-pomysl/