Skompletowanie wyprawki dla dziecka, które właśnie rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą i idzie do pierwszej klasy, to ważne zadanie. Podpowiadamy więc, w co wyposażyć przyszłego ucznia, aby czuł się dobrze przygotowany do szkolnych przygód. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/wyprawka-pierwszoklasisty/

Wyprawka dla pierwszoklasisty – najważniejsze elementy

Gdy Twoje dziecko rozpoczyna przygodę ze szkołą, należy je wyposażyć w wiele rzeczy, które będą mu bardzo przydatne w pierwszej klasie. Podstawa to oczywiście plecak, który będzie ergonomiczny i nie będzie nadmiernie obciążał kręgosłupa. Ponadto nie może zabraknąć piórnika, który pomieści wszystkie niezbędne przybory do pisania, jak długopisy, ołówki, kredki czy flamastry. Przydadzą się również przybory do zajęć plastycznych oraz pudełko na drugie śniadanie. Do kupowania plecaka czy piórnika warto zaprosić dziecko. Z pewnością ma swoich ulubionych bohaterów, z którymi łatwiej będzie mu rozpocząć szkołę. Warto więc, aby ich postacie zdobiły te elementy wyprawki.

Najczęściej wybór plecaka bywa dla rodziców najtrudniejszy. To właśnie plecak dziecko dźwiga na plecach przez cały rok szkolny, warto więc, aby był dobrej jakości, uszyty z dobrych, oddychających materiałów, a spód był wzmocniony tłoczoną gąbką. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że plecak nie spowoduje wad postawy u dziecka.

Wyprawka dla pierwszoklasisty – o czym jeszcze warto pamiętać?

W wielu szkołach istnieje konieczność wymiany obuwia. Dziecko musi więc być wyposażone w pantofle, a także torbę lub worek na buty. Najlepiej, aby była ona wygodna, praktyczna i taka, która będzie na tyle charakterystyczna, że dziecku nie pomyli się z torbą innego dziecka. Dobrym gadżetem jest również pudełko na drugie śniadanie, wyposażone w przegródki. Nie tylko będzie ono dobrym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem jedzenia i zniszczeniem zeszytów i książek w plecaku, ale również można w nie zapakować zarówno kanapki, jak i owoce, warzywa czy inne ulubione przekąski dziecka. Do tego przyda się również wielorazowa butelka na wodę po to, aby dziecko mogło sięgnąć po nią, gdy tylko poczuje się spragnione lub do popicia drugiego śniadania.

Oczywiście, niezbędnymi elementami wyposażenia wyprawki pierwszoklasisty są również podręczniki i zeszyty. Cały komplet wyprawki wiąże się więc z niemałymi kosztami. Warto się więc na to przygotować, gdy przystępujemy do zakupów.

Zobacz też: http://samznatury.pl/jak-kolorystycznie-dobierac-ubrania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here