Rodzice zwykle starają się zapewnić dzieciom jak najlepszy start. Kupowane nowych ubrań dzieciom jest koniecznością, ale sprawia rodzicom też wiele radości. W artykule spróbujemy odpowiedzieć jakie ubrania dla dzieci są odpowiednie a jakich powinniśmy unikać. Czy naprawdę małe dziecko potrzebuje kilku szaf ubrań?

Jeśli nasze dziecko ma już kilka lat, postarajmy się dowiedzieć jakie kolory lubi i w jakich ubraniach czuje się komfortowo. Może się okazać, że twoja córeczka wcale nie lubi chodzić w spódniczkach, a twój syn woli być ubrany w wygodny sweterek zamiast sztywnej marynarki. Dziecko jest doskonałym obserwatorem, z pewnością nie chce wyglądać gorzej niż inne dzieci na podwórku. Bądź wyrozumiały, jeśli dziecko czuje się źle w jakimś ubraniu, to nie powinieneś zmuszać do noszenia tej rzeczy.

Twoje dziecko nie musi być ubrane modnie ani drogo. Ważne, aby było ubrane wygodnie i bezpiecznie. Sklepy z ubrankami dla dzieci nie należą do najtańszych. Potrafimy w takich sklepach zostawić masę pieniędzy, ale czy to konieczne. Dziecko nie musi mieć dużej ilości ubrań, z większości szybko wyrośnie. Z tego samego powodu nie powinny być też drogie. Ale pamiętaj, że dziecko się brudzi i kilka kompletów ubrań w szafie jest konieczne. Jak kupować ubrania dla dzieci? Zamiast sklepów stacjonarnych, wybieraj te internetowe. Ubrania w sklepach online są o kilkanaście procent tańsze. Łatwiej uniknąć niechcianych zakupów, a czasem można natrafić na dodatkowe promocje.

Dużo rodziców szuka też ubrań z drugiej ręki. Nie musisz czuć się źle z tym, że twoje dziecko chodzi w używanych ubrankach. Jeśli kupujesz ubrania w lumpeksach, to nie jesteś złym rodzicem, ale rozsądnym konsumentem. Dzieci często niszczą ubranka i kupowanie nowych, drogich rzeczy jest zupełnie nierozsądne. Jeśli masz możliwość, popytaj znajomych, czy nie mogą ci odsprzedać, albo przekazać parę rzeczy. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na przykład na zakup książek dla dziecka, które pobudzą jego kreatywność.

Kupując ubranka, na pierwszym miejscu stawiaj bezpieczeństwo maluszka. Nie powinieneś ubierać dziecka w ubranie wykonane z niebezpiecznych substancji. Najlepiej wybieraj naturalne materiały. W szczególności dotyczy to bielizny. Dobrze też, aby ubrania były wykonane z materiałów antyalergicznych, które nie podrażnią skóry dziecka. Żadne elementy garderoby nie powinny mieć niebezpiecznych dodatków, takich jak troczki (możliwe owinięcie wokół szyi i uduszenie), guziki (niebezpieczeństwo połknięcia) czy zamki (dziecko może przyciąć sobie palce).

Ubrania powinny być wykonane z miękkich materiałów. Dżins niekoniecznie jest dobrym wyborem. Dzieci uwielbiają się poruszać, w sztywnych ubraniach będzie to utrudnione. Dlatego należy kupować ubrania wygodne, takie, w których dziecko będzie mogło na przykład biegać. Ważna jest też dobra wentylacja i przewiewność tkaniny. Ubrania nie mogą być za ciasne ani za małe. Nie sprawdzą się też ubrania w zbyt dużym rozmiarze. Wtedy najlepiej poczekać aż dziecko podrośnie.

Kupując ubrania dla dzieci, zwracaj uwagę na ich wygodę i bezpieczeństwo. Nie wydawaj fortuny, raczej szukaj prostych modeli wykonanych z naturalnych materiałów. Dziecko nie będzie szczęśliwe, jeśli ubranie będzie hamować jego ruchy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here