Przygotowując imprezę urodzinową dla dzieci, należy zadbać nie tylko o jej aspekt rozrywkowy, ale również i o zapełnienie dziecięcych brzuszków. A urodziny w żadnym wypadku nie mogą się odbyć bez pięknego, smacznego i efektownego tortu.

Tort to urodzinowy niezbędnik

To właśnie ten wypiek odgrywa przecież rolę gościa honorowego i to właśnie na jego wejście wszyscy czekają zwykle z wielką niecierpliwością. Torty można oczywiście przygotowywać samodzielnie, ale zwykle jednak lepiej (i wygodniej!) zamawiać je po prostu w cukierniach.

Poprzez zamówienie specjalnego tortu w prawdziwej pracowni artystycznej można sprawić, że urodziny dla dzieci staną się totalnie wyjątkowe. Cukiernicy specjalizujący się w tego rodzaju wypiekach zawsze potrafią zapewnić im perfekcyjny wygląd.

Współczesne cukiernicze trendy

Ostatnio w modzie są tzw. torty bajkowe. Podobają się wszystkim maluchom i okazują się być idealnym dodatkiem do dziecięcych imprez urodzinowych. W końcu dzieci uwielbiają oglądać bajki. Każdy maluch ma też swoich ulubionych bohaterów, których stara się naśladować – zwykle chce być taki, jak oni. Warto więc spełnić marzenie swojego szkraba i przygotować tort z wizerunkiem jego ulubionej postaci z bajek.

Taka podobizna może zostać utworzona z całkowicie jadalnych dekoracji. Torty, które występują na urodzinach dla dzieci, powinny zresztą w całości nadawać się do jedzenia. Jeżeli umieści się na nich jakiekolwiek sztuczne elementy, zawsze ryzykuje się tym, że w chwili nieuwagi jakiś maluch po nie sięgnie i spróbuje je zjeść, co mogłoby się skończyć fatalnie.

Wygląd musi iść w parze ze smakiem

Zazwyczaj dzieci najbardziej interesują się wyglądem tortów, jednakże ich smak też ma pewne znaczenie i także musisz zwrócić na niego uwagę. Trzeba spróbować wcelować się w upodobania kulinarne maluchów. Każdy rodzic zna zresztą doskonale kubki smakowe swojego szkraba i wie, za czym on przepada, a czego nigdy w życiu nawet nie wziąłby do ust.

Urodziny dla dzieci zostaną idealnie uzupełnione przez klasyczny tort czekoladowy, choć równie dobrze powinien sprawdzić się ten śmietankowy bądź zdobiony truskawkowym musem albo galaretką. Aby wypiek był nieco lżejszy i zdrowszy, warto wypełnić go właśnie różnorodnymi owocami. No może z wyjątkiem kiwi. Akurat za nim maluchy średnio przepadają.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytet Rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here