Cisza, spokój, błogi relaks w pięknych okolicznościach przyrody – właśnie te aspekty docenia każdy zapalony wędkarz. Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek akcesoriów przeznaczonych typowo do tej formy spędzania czasu – specjalne składane krzesełka, przynęty na konkretny gatunek ryb, specjalnie dostosowane kajaki, podbieraki, siatki i wreszcie…kapok wędkarski. Czym różni się od tradycyjnej kamizelki?

Przede wszystkim – funkcjonalność

Kapok wędkarski jest niezbędny podczas połowu ryb z łodzi, pontonu czy kajaka. Podstawowym jego zadaniem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa. Zaliczany jest raczej do środków asekuracyjnych aniżeli ratunkowych – pomaga utrzymać się przytomnej osobie na powierzchni wody do momentu dopłynięcia do brzegu lub też otrzymania pomocy. Charakteryzuje się specyficznym zabarwieniem – wykonany zazwyczaj we wzorze moro. Dzięki takiemu kolorowi łatwiej jest wędkarzowi “wtopić się w tło”. Idealnie dobrany nie powinien krępować ruchów, musi być wygodny. Producenci proponują zazwyczaj różne rozmiary kamizelek – wybierając powinniśmy kierować się wagą przyszłego użytkownika oraz obwodem klatki piersiowej. Polska marka Aquarius, która ma w swojej ofercie produkty adresowane do pasjonatów niemal wszystkich sportów wodnych, wypuściła na rynek również akcesoria przeznaczone do wędkowania – w tym kapok wędkarski. Model tej firmy posiada aż cztery dodatkowe kieszenie, do których możemy schować wszelkie niezbędne drobiazgi. Świetnym gadżetem, który czyni tę kamizelkę jeszcze bardziej funkcjonalną, jest specjalna patka na haczyki. Dodatkowo wszyty kaptur ochroni w razie niespodziewanego deszczu. 

Kapok wędkarski? Mamy. Co jeszcze na ryby?

Wędkowanie z łodzi, pontonu czy kajaka wymaga nieco większych przygotowań aniżeli łowienie znad brzegu akwenu. Przydadzą się wtedy wodoodporne akcesoria w razie niepożądanego wpadnięcia do wody. Na stronie GoKajak.com znajdziemy cały ogrom wodoszczelnych niezbędników: torby, worki, etui na telefony, aparaty czy mapy…Spędzając cały dzień nad otwartą wodą warto zainwestować w ochronę naszego sprzętu. Prym wiedzie tutaj marka OverBoard, która posiada w swojej ofercie produkty odporne na zanurzenia do głębokości aż trzech metrów! Firma ta jest ceniona przez pasjonatów aktywnego wypoczynku nad wodą na całym świecie. 

Dobre – bo polskie

Kiedy przyjdzie nam już dokonywać zakupu kamizelki asekuracyjnej, skorzystajmy z oferty znanej i sprawdzonej marki. Kapok wędkarski polskiej firmy Aquarius spełni oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here