Moment zajścia w ciąże jest przełomowy w życiu każdej kobiety. Od tej chwili zmienia się bowiem wszystko, zaczynając od rutyny dnia codziennego, podejścia do pracy czy dbania o własne zdrowie. Jest to czas licznych badań medycznych, wyboru najlepszego lekarza prowadzącego od którego niejednokrotnie może zależeć życie naszego dziecka, a także rozpoczęcia urządzania przytulnego gniazdka dla pociechy. Oczywiście wraz ze wzrostem fasolki w brzuchu, rodzice rozpoczynają poszukiwania idealnego fotelika do samochodu, łóżeczka czy zabawek. Staramy się wybierać rzeczy atestowane i bezpieczne dla najmłodszych, ale często też dajemy się skusić kolorowym reklamom i ekspertom w postaci znanych aktorów czy celebrytów. Niekiedy może się to okazać zgubne, gdyż odpowiednie pieniądze potrafią przekonać wiele osób do zareklamowania czegoś, w co tak naprawdę sami nie wierzą.
Kiedy ciąża jest już widoczna dla otoczenia, pojawia się coraz częściej pytanie „jak dacie dziecku na imię?”. Niektórzy od samego początku wiedzą jak chcą nazwać własną pociechę. Mają określone typy od dzieciństwa albo po prostu wraz z biegiem lat dokonali określonego wyboru. Zdarza się jednak również, że bardzo długo rodzice nie znają płci dziecka bądź w ogóle nie chcą jej poznać, licząc na niespodziankę od losu w chwili porodu.
Warto się jednak zastanowić jakie imię dla chłopca chcielibyśmy wybrać, aby później nie mieć problemów. Niekiedy decydujemy się po prostu na imiona po dziadkach, aby uczcić ich pamięć i potwierdzić ogrom miłości, jakim ich darzymy. Coraz częściej jednak pojawiają się trendy na dane imiona, a rodzice ślepo za nimi podążają. I właśnie tym sposobem nagle w jednym roczniku jest po sześcioro dzieci z takim samym imieniem, w jednej klasie. Wydaje nam się, że chłopiec o imieniu Milan bądź Alan będzie wyjątkowy i każdy go zapamięta, jednak zapominamy, że moda przeminie, a imię zostanie. Nie warto również decydować się na wymyślne, zagraniczne nazwy bowiem nasza pociecha może stać się z czasem pośmiewiskiem w szkole czy przedszkolu. Kto chciałby bowiem nazywać się Kwadrat Kowalski? I może wydaje nam się to fajne w momencie nadawania imienia, jednak z czasem na pewno się na nas zemści.
Kanon imion jest ogromny, możemy w nim wybierać i przebierać jednak warto dopasować imię chociaż trochę do nazwiska aby nie były obydwa zbyt długie. Dobrze, aby ładnie razem brzmiały i nie były do siebie zbyt podobne. Przy doborze godności musimy po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem, tak aby nie zrobić krzywdy sobie ani dziecku.
Rolą rodzica nie jest tylko wychowanie dzieci, ale także zapewnienie im godnego bytu, tak aby były szczęśliwe. Dlatego już od pierwszych chwil musimy idealnie spełnić swoją rolę, także podczas takich formalnych spraw jak wybór imienia. Na początku może się to wydawać wszystko bardzo skomplikowane, jednak z czasem i zdobytym doświadczeniem przyszłość staje się jasna i klarowana. Nasza pociecha z czasem też doceni nasze starania, jednak może nie w pierwszych piętnastu latach swojego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here